Confirm your age. Are you 18 or over?

The Emirates FA Cup 19-20 - Preliminary Round Saturday 24 August 2019, 15:00
Attendance 77
Eccleshill United
1 - 1
Glossop North End
  • K Omolokun 64'
  • W Holt 7'
  • As it happened
  • Cup round up
View 0 new events
88:00 Sub Off
Nathan Woodward is substituted off for Eccleshill United
88:00 Sub On
Ryan Hargreaves is substituted on for Eccleshill United
85:00 Yellow Card
Thomas Rose is yellow carded for Glossop North End
80:00 Sub Off
Joel Mills is substituted off for Glossop North End
80:00 Sub On
Carlos Correia is substituted on for Glossop North End
75:00 Sub Off
Henry Limpishi is substituted off for Glossop North End
75:00 Sub On
Thomas Rose is substituted on for Glossop North End
63:00 Goal 1 - 1
Kesi Omolokun scores for Eccleshill United
62:00 Sub On
Chris Lever is substituted on for Eccleshill United
62:00 Sub Off
Danny Stimpson is substituted off for Eccleshill United
60:00 Yellow Card
Aran Basi is yellow carded for Eccleshill United
End of period 1
43:00 Yellow Card
Lewis Sugden is yellow carded for Eccleshill United
7:00 Goal 0 - 1
Joel Mills scores for Glossop North End
Start of the game

Other The Emirates FA Cup 19-20 - Preliminary Round results

Newcastle Benfield
1
0
Workington AFC
Billingham Town
3
4
Ossett United
Garforth Town
0
4
Colne
Ashington
1
3
Marske United
Pickering Town
3
1
Bridlington Town
Brighouse Town
2
2
Morpeth Town
Pontefract Collieries
1
1
Hebburn Town
Frickley Athletic
0
1
Tadcaster Albion
Widnes
2
2
Mossley
Sheffield FC
2
1
Litherland REMYCA
Stalybridge Celtic
0
0
West Didsbury and Chorlton
Ramsbottom United
3
3
Winsford United
Trafford
2
0
Burscough
Liversedge
1
0
Droylsden
Atherton Collieries
2
1
Runcorn Linnets
Northwich Victoria
2
1
Prescot Cables
Stocksbridge Park Steels
2
3
Irlam
Padiham
1
1
Marine
Radcliffe
0
0
Runcorn Town
Kidsgrove Athletic
1
1
Newcastle Town
Tividale
0
5
Chasetown
AFC Wulfruinians
0
1
Leek Town
Belper Town
1
1
Sporting Khalsa
Romulus
6
0
Market Drayton Town
Gresley
1
2
Sutton Coldfield Town
Barton Town
1
3
Grantham Town
Loughborough Dynamo
2
2
Sherwood Colliery
Melton Town
1
3
Cleethorpes Town
Staveley Miners Welfare
2
1
Lincoln United
Spalding United
2
4
Dereham Town
Wisbech Town
2
2
Ely City
Wroxham
2
4
Stamford
City of Liverpool
2
1
Skelmersdale United
Dunston FC
C
C
Goole AFC

The BetVictor Northern Premier newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe