Confirm your age. Are you 18 or over?

The Emirates FA Cup 19-20 - First Qualifying Round Saturday 7 September 2019, 15:00
Attendance 222
Glossop North End
1 - 3
Pontefract Collieries
  • H Limpishi 75'
  • L Swaine 32',
  • C Smythe 52',
  • J Cyrus 55'
  • As it happened
  • Cup round up
View 0 new events
82:00 Sub Off
Vaughan Redford is substituted off for Pontefract Collieries
82:00 Sub On
Luke Jeffs is substituted on for Pontefract Collieries
75:00 Goal 1 - 3
Henry Limpishi scores for Glossop North End
74:00 Yellow Card
Lee Wilshaw is yellow carded for Glossop North End
65:00 Sub Off
Layton Swaine is substituted off for Pontefract Collieries
65:00 Sub On
Jack Knight is substituted on for Pontefract Collieries
63:00 Sub Off
Devon Matthews is substituted off for Glossop North End
63:00 Sub On
Will Holt is substituted on for Glossop North End
59:00 Yellow Card
Vaughan Redford is yellow carded for Pontefract Collieries
57:00 Sub Off
Jack Tuohy is substituted off for Glossop North End
57:00 Sub On
Henry Limpishi is substituted on for Glossop North End
57:00 Sub Off
Joel Mills is substituted off for Glossop North End
57:00 Sub On
Livesey Mason is substituted on for Glossop North End
55:00 Goal 0 - 3
John Cyrus scores for Pontefract Collieries
52:00 Goal 0 - 2
Connor Smythe scores for Pontefract Collieries
49:00 Yellow Card
Kayde Coppin is yellow carded for Glossop North End
End of period 1
32:00 Goal 0 - 1
Layton Swaine scores for Pontefract Collieries
Start of the game

Other The Emirates FA Cup 19-20 - First Qualifying Round results

Thornaby
2
2
Ossett United
1874 Northwich
2
0
Pickering Town
Scarborough Athletic
1
1
Marske United
Lancaster City
0
0
Northwich Victoria
FC United of Manchester
2
2
Atherton Collieries
Dunston or Goole
0
0
Sunderland RCA
Newcastle Benfield
Radcliffe or Runcorn Town
Warrington Town
2
2
City of Liverpool
Widnes
0
4
Whitby Town
Tadcaster Albion
2
2
Ashton United
Stalybridge Celtic
0
2
Marine
Trafford
3
0
Bamber Bridge
South Shields
0
0
Colne
Maltby Main
1
5
Ramsbottom United
Morpeth Town
3
1
Hyde United
Seaham Red Star
0
1
Witton Albion
Loughborough Dynamo
1
0
Heather St Johns
Romulus
0
4
Buxton
Banbury United
2
2
Gainsborough Trinity
Matlock Town
2
1
Basford United
Rushall Olympic
3
1
Sheffield FC
Belper Town
1
0
Alvechurch
Nantwich Town
3
1
Grantham Town
Kidsgrove Athletic
2
1
Cleethorpes Town
Sutton Coldfield Town
1
1
Redditch United
Stafford Rangers
3
0
Mickleover Sports
Whitchurch Alport
0
2
Leek Town
Chasetown
1
0
Staveley Miners Welfare
Wisbech Town
1
2
Hitchin Town
Stamford
1
0
Witham Town

The BetVictor Northern Premier newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe