Confirm your age. Are you 18 or over?

Results

Wednesday 31 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:30
Bamber Bridge
vs
Everton
19:30
Eccleshall Town
vs
Newcastle Town
19:45
Northwich Victoria
vs
Buxton
19:45
Retford United
vs
Worksop Town

Tuesday 30 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:30
Abbey Hey
vs
Mossley
19:45
Ashton Town
vs
Widnes
19:30
Ashton United
vs
Fleetwood Town Development
19:30
Basford United
vs
Mansfield Town
19:30
Belper Town
vs
Mickleover Sports
19:30
Carlton Town
vs
Shepshed Dynamo
19:45
City of Liverpool
vs
Tranmere Rovers XI
19:30
Cleethorpes Town
vs
Boston United
19:30
Congleton Town
vs
Leek Town
19:45
Dunston
vs
Morpeth Town
19:45
Eccleshall Town
vs
Scarborough Athletic
19:45
FC United of Manchester
vs
Chester
19:45
Glasshaughton Welfare
vs
Pontefract Collieries
19:45
Harrowby United
vs
Spalding United
19:30
Harworth Colliery
vs
Frickley Athletic
19:30
Hebburn Town
vs
South Shields
19:45
Hyde United
vs
Rochdale XI
19:30
Marine
vs
Tranmere Rovers XI
19:45
Market Drayton Town
vs
Haughmond
19:30
Matlock Town
vs
Sheffield United Development
19:45
Penistone Church
vs
Brighouse Town
19:30
Pickering Town
vs
York City
19:45
Radcliffe
vs
Bury
19:45
Ramsbottom United
vs
Nantwich Town
19:45
Rylands
vs
Runcorn Linnets
19:45
Sandbach United
vs
Glossop North End
19:30
Skelmersdale United
vs
Prescot Cables
19:30
Stone Old Alleynians
vs
Kidsgrove Athletic
19:30
Tadcaster Albion
vs
Sheffield FC
19:45
Trafford
vs
Altrincham
19:30
West Auckland Town
vs
Marske United
19:15
West Didsbury and Chorlton
vs
Atherton Collieries
19:30
Wovlerhampton Casuals
vs
Sutton Coldfield Town

Lincolnshire Senior Cup 19-20 - Quarter Finals

19:45
Gainsborough Trinity
1 - 2 Full time
Grantham Town

Monday 29 July 2019

Lincolnshire Senior Cup 19-20 - Quarter Finals

Att. 482
Boston United
3 - 0 Full time
Stamford AFC

Saturday 27 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

15:00
AFC Brignorth
vs
Market Drayton Town
15:00
Ashton Athletic
vs
Runcorn Linnets
15:00
Basford United
vs
Ilkeston Town
15:00
Billingham Town
vs
Marske United
15:00
Bottesford Town
vs
Gainsborough Trinity
15:00
Buxton
vs
Glossop North End
16:00
Caernarfon Town (Wales)
vs
Ramsbottom United
15:00
Chadderton
vs
Mossley
15:00
Chorley
vs
FC United of Manchester
15:00
City of Liverpool
vs
1874 Northwich
13:00
Coalville Town
vs
Ashton United
13:30
Colwyn Bay (Wales)
vs
Kidsgrove Athletic
15:00
Consett
vs
Morpeth Town
15:00
Droylsden
vs
Rochdale XI
15:00
Dunston FC
vs
West Auckland Town
15:00
Gateshead
vs
Scarborough Athletic
15:00
Grantham Town
2 - 1 Full time
Nuneaton Borough
15:00
Guiseley
vs
South Shields
15:00
Kimberley Miners Welfare
vs
Carlton Town
15:00
Llandudno (Wales)
vs
Lancaster City
15:00
March Town United
vs
Wisbech Town
15:00
Nantwich Town
vs
Whitchurch Alport
15:00
Newcastle Town
vs
Congleton Town
15:00
Pontefract Collieries
vs
Hyde United
15:00
Prescot Cables
vs
Bootle
15:00
Prestwich Heys
vs
Radcliffe
15:00
Rocester Town
1 - 5 Full time
Chasetown
19:30
Squires Gate
vs
Bamber Bridge
15:00
Stafford Rangers
vs
AFC Newtown (Wales)
15:00
Stamford
vs
Peterborough Sports
15:00
Tividale
vs
Sutton Coldfield Town
15:00
Trafford
vs
Chester
15:00
Whitby Town
vs
Darlington
15:00
Worksop Town
vs
Matlock Town

Friday 26 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:45
Farsley Celtic
vs
Ossett United
19:30
Sheffield FC
vs
Sheffield United Development
19:45
Widnes
vs
Warrington Town

Thursday 25 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:45
Ashton Athletic
vs
Atherton Collieries
19:30
Marine
vs
Morecambe
19:45
Nantwich Town
vs
Newcastle Town

Wednesday 24 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:00
Atherton Collieries
vs
Al-Ittihad (KSA)
19:30
Bamber Bridge
vs
Burnley U-23
19:45
Bourne Town
vs
Spalding United
19:45
Buxton
vs
Trafford
19:45
Ramsbottom United
vs
Rochdale XI
19:30
Seaham Red Star
vs
Morpeth Town
19:30
Sheffield FC
vs
Chesterfield
19:45
Stockton Town
vs
Marske United
19:45
Swallownest
vs
Worksop Town

Tuesday 23 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:30
Ashton United
vs
Oldham Athletic
19:45
Bottesford Town
vs
Cleethorpes Town
19:30
Brighouse Town
vs
Hallam
19:45
Cammell Laird 1907
vs
City of Liverpool
19:30
FC United of Manchester
vs
AFC Fylde
19:30
Frickley Athletic
vs
Scunthorpe United
19:30
Gedling Miners Welfare
vs
Carlton Town
19:45
Glossop North End
vs
Hyde United
19:45
Grantham Town
0 - 0 Full time
Boston United
19:45
Holbeach United
vs
Stamford
19:00
Ilkeston Town
vs
AFC Telford
19:45
Irlam
vs
Radcliffe
19:45
Lancaster City
vs
Barrow
19:30
Lichfield City
2 - 3 Full time
Chasetown
19:30
Marine
vs
Southport
19:45
Ossett United
vs
Huddersfield Town XI
19:45
Prescot Cables
vs
Everton
19:45
Rossington Main
1 - 5 Full time
Gainsborough Trinity
19:45
Runcorn Town
vs
Widnes
19:45
Sandbach United
vs
Kidsgrove Athletic
19:30
South Shields
vs
York City
19:30
Stafford Rangers
vs
Oldham Athletic
19:30
Sunderland U-23
vs
Whitby Town
19:45
Sutton Coldfield Town
vs
Tamworth
19:30
Tadcaster Albion
vs
Curzon Ashton
19:45
Vauxhall Motors
vs
Witton Albion

Lincolnshire Senior Cup 19-20 - Quarter Finals

19:45
Lincoln United
1 - 2 Full time
Lincoln City

Monday 22 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:30
Warrington Town
vs
Accrington Stanley

Sunday 21 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

14:00
Leek CSOB
vs
Leek Town
14:00
Marine
vs
Liverpool U-23

Saturday 20 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

15:00
AFC Blackpool
vs
Bamber Bridge
15:00
Abbey Hey
vs
Stalybridge Celtic
15:00
Airbus UK Broughton (Wales)
vs
Glossop North End
15:00
Alsager Town
vs
Newcastle Town
15:00
Ashton Town
vs
City of Liverpool
15:00
Ashton United
vs
Droylsden
15:00
Barton Town
vs
Cleethorpes Town
15:00
Basford United
vs
Walsall Wood
15:00
Bedworth United
vs
Loughborough Dynamo
15:00
Carlton Town
vs
Shildon
15:00
Cheadle Heath Nomads
vs
Sheffield FC
15:00
Congleton Town
vs
Kidsgrove Athletic
15:00
FC United of Manchester
vs
Clwb PĂȘl-Droed Bangor 1876 (Wales)
15:00
Frickley Athletic
vs
Matlock Town
13:00
Grantham Town
vs
Bourne Town
15:00
Guisborough Town
vs
Marske United
15:00
Harborough Town
1 - 0 Full time
Chasetown
14:00
Hemsworth Miners Welfare
vs
Atherton Collieries
13:00
Ilkeston Town
vs
Solihull Moors
15:00
Isle of Man Representative XI
vs
Widnes
13:00
Kendal Town
vs
Cleator Moor Celtic
15:00
Leek Town
vs
Stoke City U-23
15:00
Llandudno (Wales)
vs
Nantwich Town
14:30
Llangefni Town (Wales)
vs
Buxton
15:00
Ossett United
vs
AFC Fylde
15:00
Pontefract Collieries
vs
Selby Town
15:00
Portadown (N.I.)
vs
Belper Town
15:00
Rocester Town
vs
Market Drayton Town
15:00
Rugby Town
vs
Sutton Coldfield Town
12:00
Scunthorpe United
vs
Lincoln United
15:00
Stafford Rangers
vs
Port Vale
15:00
Stockport Town
vs
Mossley
15:00
Stockton Town
vs
Whitby Town
15:00
Trafford
vs
Curzon Ashton
15:00
Winsford United
vs
Prescot Cables
15:00
Wisbech Town
vs
Kings Lynn Town Reserves
15:00
Witton Albion
vs
Northwich Victoria
15:00
Worksop Town
vs
Handsworth Parramore
13:00
Wythenshawe Town
vs
Warrington Town
13:00
York City
vs
Scarborough Athletic

Friday 19 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:45
Conwy Borough (Wales)
vs
Buxton
19:45
Cotgrave
0 - 3 Full time
Grantham Town

Thursday 18 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:00
Boldon Colliery Welfare
vs
South Shields
19:30
Morpeth Town
vs
Sunderland U-23
19:30
Stone Old Alleynians
vs
Newcastle Town

Lincolnshire Senior Cup 19-20 - First Round

19:45
Gainsborough Trinity
1 - 0 Full time
Grimsby Town

Wednesday 17 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:30
Billingham Synthonia
vs
Marske United
19:30
Guisborough Town
vs
Whitby Town
19:30
South Shields
vs
Huddersfield Town
19:45
Stalybridge Celtic
vs
Burnley
19:45
Tadcaster Albion
vs
Leeds United XI

Tuesday 16 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:30
Abbey Hulton United
vs
Leek Town
19:45
Atherton Collieries
2 - 2 Full time
Altrincham
19:30
Basford United
vs
Nuneaton Borough
19:30
Blyth Spartans
vs
Morpeth Town
19:30
Bottesford Town
vs
Sheffield FC
19:30
Brighouse Town
vs
Wakefield AFC
19:45
Cheadle Heath Nomads
vs
Mossley
19:00
City of Liverpool
vs
City of Liverpool U-19
19:45
Glossop North End
vs
Oldham Athletic
19:45
Hanley Town
1 - 2 Full time
Chasetown
19:45
Harrowby United
vs
Stamford
19:45
Hyde United
vs
1874 Northwich
19:45
Irlam
vs
Droylsden
19:45
Lichfield City
vs
Stafford Rangers
19:45
Lincoln United
0 - 1 Full time
Alfreton Town
19:30
Matlock Town
vs
Chesterfield
19:45
Newark Flowserve
2 - 3 Full time
Grantham Town
19:45
Ossett United
vs
Hemsworth Miners Welfare
19:45
Pontefract Collieries
vs
Liversedge
19:45
Prescot Cables
vs
Curzon Ashton
19:45
Prestwich Heys
vs
Trafford
19:45
Radford FC
vs
Carlton Town
19:00
Rylands
vs
Widnes
19:30
Skelmersdale United
vs
Warrington Town
19:30
Sporting Khalsa
vs
Sutton Coldfield Town
19:30
Thornaby
vs
Marske United
19:45
Winsford United
vs
Nantwich Town
19:00
Winterton Rangers
vs
Cleethorpes Town
19:45
Witton Albion
vs
Crewe Alexandra
19:00
Worsborough Bridge
vs
Belper Town

Monday 15 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:30
Worksop Town
vs
Boston United

Saturday 13 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

15:00
Abbey Hey
vs
Trafford
13:00
Armthorpe Welfare
vs
Belper Town
15:00
Bamber Bridge
vs
Morecambe
15:00
Billingham Synthonia
vs
Whitby Town
15:00
Blackpool Wren Rovers
vs
Pickering Town
14:00
Brighouse Town
vs
Bradford Park Avenue
15:00
Carlton Town
vs
Hucknall Town
15:00
Cheadle Town
vs
Buxton
14:00
Denton Town
vs
Mossley
15:00
Euxton Villa
vs
Runcorn Linnets
15:00
Gainsborough Trinity
vs
Doncaster Rovers
15:00
Grimsby Borough
vs
Lincoln United
15:00
Hanley Town
vs
Kidsgrove Athletic
15:00
Harrowby United
1 - 1 Full time
Grantham Town
Harrowby United win 4 - 3 on penalties.
15:00
Heath Hayes
0 - 2 Full time
Chasetown
15:00
Ilkeston Town
vs
Notts County
15:00
Leek Town
vs
Port Vale
15:00
Lewes
vs
FC United of Manchester
13:00
Marine
vs
Dulwich Hamlet
15:00
Matlock Town
vs
Burton Albion
15:00
Nantwich Town
vs
Bury
15:00
Newark Flowserve
vs
Basford United
15:00
Newcastle Town
vs
Port Vale U23's
15:00
Ossett United
vs
Sheffield United U-23
15:00
Pontefract Collieries
vs
1874 Northwich
15:00
Radcliffe
vs
Tranmere Rovers XI
15:00
Selby Town
vs
Worksop Town
12:00
Sheffield FC
vs
Hallam
15:00
Silsden
vs
Hyde United
15:00
South Shields
vs
Cleethorpes Town
15:00
St Helens Town
vs
Droylsden
15:00
Stafford Town
vs
Stafford Rangers
15:00
Stamford
vs
Kings Lynn Town
15:00
Stockport Town
vs
Glossop North End
15:00
Sutton Coldfield Town
vs
Paget Rangers
15:00
Tadcaster Albion
vs
Spennymoor Town
15:00
Wisbech Town
vs
Peterborough Sports

Friday 12 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:45
Enfield Town
vs
FC United of Manchester
19:45
Frickley Athletic
vs
East Stirlingshire (Scotland)
19:45
Widnes
vs
Southport

Thursday 11 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:30
Longridge Town
vs
Bamber Bridge
19:30
South Shields
vs
Sunderland

Wednesday 10 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

20:00
AVRO
vs
Radcliffe
19:45
Newark Town
vs
Lincoln United
19:30
Penistone Church
vs
Sheffield FC
19:45
Silsden
vs
Ossett United
19:30
Stamford
vs
Peterborough United

Tuesday 9 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:30
Alsager Town
vs
Leek Town
19:45
Atherton Collieries
0 - 2 Full time
Chorley
19:30
Bridlington Town
vs
Tadcaster Albion
19:30
Brighouse Town
vs
Bradford City
19:30
Carlton Town
vs
Notts County
19:45
Cheadle Town
vs
Trafford
19:45
FC United of Manchester
vs
Morecambe
19:30
Frickley Athletic
vs
Maltby Main
19:30
Grantham Town
1 - 3 Full time
Grimsby Town
19:45
Hanley Town
vs
Newcastle Town
19:45
Hyde United
vs
Colne
19:45
Irlam
vs
Glossop North End
19:45
Market Drayton Town
vs
AFC Telford
19:30
Pinxton
vs
Ilkeston Town
19:45
Stalybridge Celtic
vs
Curzon Ashton
19:45
Sutton Coldfield Town
vs
Cheltenham Town
19:30
Worksop Town
vs
Sheffield Wednesday U-23

Saturday 6 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

15:00
Abbey Hulton United
3 - 1 Full time
Chasetown
14:30
Airbus UK Broughton (Wales)
vs
Ilkeston Town
15:00
Bamber Bridge
vs
Preston North End
14:00
Boston Town
0 - 1 Full time
Grantham Town
14:00
Bridlington Town
vs
Worksop Town
15:00
Brighouse Town
vs
Farsley Celtic
15:00
Cleethorpes Town
vs
Grimsby Town
13:00
Gainsborough Trinity
vs
Lincoln City
13:00
Gainsborough Trinity
vs
Lincoln United
15:00
Kidsgrove Athletic
vs
Port Vale
13:00
Lincoln City
vs
Lincoln United
15:00
Market Drayton Town
vs
1874 Northwich
15:00
Nantwich Town
vs
Crewe Alexandra
15:00
Prestwich Heys
0 - 3 Full time
Atherton Collieries
15:00
Quorn
vs
Loughborough Dynamo
15:00
Rainworth Miners Welfare
vs
Carlton Town
15:00
Scarborough and District XI
vs
Scarborough Athletic
15:00
Tadcaster Albion
vs
York City Legends
15:00
Thorne Colliery
vs
Belper Town

Friday 5 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:45
Campion
vs
Ossett United
19:45
Stockton Town
4 - 2 Full time
Pickering Town

Thursday 4 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:30
Whitehaven
vs
Workington AFC

Wednesday 3 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:45
Stalybridge Celtic
vs
Barnsley

Tuesday 2 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:30
Barton Town
0 - 4 Full time
Pickering Town
19:30
Eastwood
vs
Ilkeston Town
19:30
Selby Town
vs
Tadcaster Albion

Monday 1 July 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:45
Atherton Collieries
0 - 1 Full time
Salford City

Latest news

FA Cup Commentaries
Podcasts FA Cup Commentaries

FA Action on the Airwaves this afternoon

Saturday's transfer list - September 21st
General Saturday's transfer list - September 21st

Player movements registered with the BetVictor Northern Premier League from Sunday 15th September to 11am on Saturday 21st September 2019.

NPL SHOW:  FA Cup Special
Podcasts NPL SHOW: FA Cup Special

21 Preview salute for the FA Cup with Ben and Co.

The BetVictor Northern Premier newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe