Results

Wednesday 21 August 2019

South East Division

Att. 105
Carlton Town
  • Tom Maddison 53' (Pen)
1 - 0 Full time
Sutton Coldfield Town
Att. 368
Worksop Town
  • Andrew Gascoigne 18' (Pen)
  • Craig Mitchell 26'
  • Max Pemberton 77'
  • Leon Mettam 87'
4 - 0 Full time
Wisbech Town

North West Division

Att. 186
Widnes
  • Ben Hodkinson 9'
  • Ben Hodkinson 14' (Pen)
  • Josh Klein-Davies 87'
3 - 1 Full time
Droylsden
  • Phillip Clarke 77'

Tuesday 20 August 2019

Premier Division

Att. 645
Atherton Collieries
  • Daniel Lafferty 64'
  • Gareth Peet 67' (Pen)
2 - 4 Full time
Warrington Town
  • Jack Mackreth 27' (Pen)
  • Tony Gray 30'
  • Louis Barnes 44'
  • Matthew Chadwick 60'
19:45
Bamber Bridge
P - P
Radcliffe
Att. 353
Buxton
  • Callum Chippendale 80'
1 - 2 Full time
Nantwich Town
  • Casper Hughes 24'
  • Sean Cooke 52'
Att. 1809
FC United of Manchester
  • Regan Linney 70'
1 - 2 Full time
Hyde United
  • Daniel O'Brien 12'
  • Liam Tongue 36'
Att. 415
Gainsborough Trinity
  • Ashley Worsfold 27'
  • Ashley Worsfold 42'
2 - 0 Full time
Whitby Town
19:45
Morpeth Town
  • Joseph Walton 34' (Pen)
  • Liam Henderson 89'
  • Joseph Walton 90' (Pen)
3 - 2 Full time
Lancaster City
  • David Norris 9'
  • Daniel Lowson 84' (OG)
Att. 1283
South Shields
  • Robert Briggs 7' (Pen)
  • Gary Brown 42'
  • Jason Gilchrist 80'
3 - 0 Full time
Ashton United
Att. 564
Stafford Rangers
  • Daniel Burns 25'
1 - 1 Full time
Grantham Town
  • AJ Adelekan 76'
Att. 355
Stalybridge Celtic
  • Craig Hobson 9'
  • Kallum Mantack 29'
  • Craig Hobson 49'
  • Declan Walker 69'
  • Liam McDevitt 90'
5 - 1 Full time
Scarborough Athletic
  • Christopher Dawson 45'
Att. 284
Witton Albion
  • Daniel McKenna 70'
1 - 0 Full time
Mickleover Sports

South East Division

Att. 263
Belper Town
  • Danny South 38'
  • Nathan Curtis 49'
  • Steven McDonnell 78'
3 - 1 Full time
Frickley Athletic
  • Sam Liversidge 33'
Att. 186
Chasetown
  • Jack Langston 64'
  • Liam Kirton 80'
2 - 1 Full time
Market Drayton Town
  • Charles Knowles 5'
Att. 376
Cleethorpes Town
  • Scott Vernon 10' (Pen)
  • Ben Clappison 45'
  • Brody Robertson 47'
  • Brandon Buckley 61'
  • Lewis Collins 88'
5 - 0 Full time
Lincoln United
Att. 418
Leek Town
  • Timothy Grice 8'
  • Timothy Grice 78'
2 - 1 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Lee Williamson 40'
Att. 127
Newcastle Town
0 - 2 Full time
Glossop North End
  • Jack Tuohy 1'
  • Braulio Maieco 17'
Att. 142
Spalding United
  • Benjamin Richards 48'
  • Scott Floyd 50'
2 - 0 Full time
Loughborough Dynamo
Att. 303
Stamford
  • Tendai Chitiza 57'
  • Robert Morgan 78'
  • Pearson Mwanyongo 87'
  • Oliver Brown-Hill 90'
4 - 2 Full time
Ilkeston Town
  • Cameron Dear 36'
  • Cameron Dear 75'
Att. 225
Stocksbridge Park Steels
  • Luke Mangham 21'
  • Scott Ruthven 58'
  • Luke Mangham 86' (Pen)
3 - 2 Full time
Sheffield FC
  • Michael Williams 13'
  • Mitchell Dunne 53' (Pen)

North West Division

Att. 378
City of Liverpool
  • Thomas Peterson 9'
  • Thomas Peterson 88'
  • John McGrath 90'
4 - 1 Full time
Kendal Town
  • Nathan Cloudsdale 31'
Att. 260
Colne
  • Sefton Gonzales 26'
1 - 3 Full time
Marine
  • Ethan Devine 38'
  • Steven Irwin 48'
  • Craig Lindfield 90'
Att. 403
Dunston FC
  • Luke Page 57'
1 - 0 Full time
Ossett United
Att. 361
Mossley
  • Nicholas Platt 60'
  • Ryan Brooke 68'
2 - 1 Full time
Runcorn Linnets
  • Jamie Rainford 15'
Att. 137
Pickering Town
  • Daniel Earl 2'
1 - 2 Full time
Ramsbottom United
  • Iyrwah Gooden 71'
  • Reuben Jerome 72'
Att. 267
Pontefract Collieries
  • Scott Brown 22'
1 - 0 Full time
Tadcaster Albion
Att. 390
Prescot Cables
  • James Edgar 27' (Pen)
  • James Edgar 84'
2 - 2 Full time
Clitheroe
  • Hyuga Tanner 57'
  • Connor Gaul 63'
Att. 248
Trafford
0 - 1 Full time
Workington AFC
  • Daniel Wordsworth 85'

Monday 19 August 2019

Premier Division

Att. 501
Basford United
0 - 1 Full time
Matlock Town
  • Pitou Crouz 84'

North West Division

Att. 252
Brighouse Town
0 - 1 Full time
Marske United
  • Andrew Stephenson 23'

Saturday 17 August 2019

Premier Division

Att. 202
Ashton United
  • Samuel Sheridan 46'
  • Samuel Sheridan 71'
2 - 2 Full time
Atherton Collieries
  • Bradley Lynch 64'
  • Oliver Roberts 76'
Att. 821
Grantham Town
  • Craig Westcarr 7'
  • Craig Westcarr 77' (Pen)
  • Tom Ward 88'
3 - 2 Full time
FC United of Manchester
  • Nialle Rodney 18'
  • Regan Linney 26'
Att. 384
Hyde United
  • Daniel O'Brien 4'
  • Louis White 77'
2 - 3 Full time
Basford United
  • James Reid 19'
  • Kane Richards 59'
  • Courey Grantham 74'
Att. 362
Lancaster City
  • Robert Wilson 3'
  • Jack Armer 32'
2 - 1 Full time
Stafford Rangers
  • Evan Garnett 85'
Att. 402
Matlock Town
  • Marcus Marshall 34'
1 - 0 Full time
Bamber Bridge
Att. 368
Mickleover Sports
  • Jack Storer 3' (Pen)
1 - 0 Full time
Stalybridge Celtic
Att. 315
Nantwich Town
  • Joseph Malkin 68'
  • Joseph Malkin 71'
2 - 1 Full time
Gainsborough Trinity
  • Gavin Allot 54'
Att. 604
Radcliffe
0 - 1 Full time
South Shields
  • Robert Briggs 51'
Att. 1157
Scarborough Athletic
  • Jack Johnson 89'
1 - 1 Full time
Buxton
  • Martin Pilkington 81'
Att. 447
Warrington Town
  • Mark Roberts 66'
1 - 3 Full time
Morpeth Town
  • Sean Reid 45'
  • Jack Foalle 47'
  • Ben Harmison 88'
Att. 373
Whitby Town
  • Matthew Tymon 47'
1 - 1 Full time
Witton Albion
  • Daniel McKenna 21' (Pen)

South East Division

Att. 264
Frickley Athletic
0 - 3 Full time
Chasetown
  • Rian McLean 25'
  • Liam Kirton 41'
  • George Cater 51'
Att. 215
Glossop North End
0 - 1 Full time
Stamford
  • Cosmos Matwasa 47'
Att. 602
Ilkeston Town
0 - 0 Full time
Cleethorpes Town
Att. 130
Kidsgrove Athletic
0 - 4 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Scott Ruthven 6'
  • Luke Mangham 80'
  • Luke Mangham 81'
  • Lewis Whitham 85'
Att. 130
Lincoln United
0 - 2 Full time
Carlton Town
  • Aaron Opoku 32'
  • Oliver Clark 59'
Att. 186
Loughborough Dynamo
  • Curtis Burrows 18'
  • Curtis Burrows 22' (Pen)
  • Will Norcross 44'
3 - 2 Full time
Worksop Town
  • Leon Mettam 17'
  • Andrew Gascoigne 50'
Att. 154
Market Drayton Town
  • Harvey Howell 19'
  • Harvey Howell 57'
  • Charles Knowles 60'
3 - 4 Full time
Belper Town
  • Zephaniah Thomas 5' (Pen)
  • Nathan Curtis 47'
  • George Milner 70'
  • Nathan Curtis 88'
Att. 289
Sheffield FC
  • Ben Turner 29'
  • Mitchell Dunne 34'
2 - 1 Full time
Newcastle Town
  • Jack Van Der Laan 74'
Att. 104
Sutton Coldfield Town
0 - 2 Full time
Spalding United
  • Jamie Jackson 19' (Pen)
  • Benjamin Richards 52'
Att. 235
Wisbech Town
0 - 2 Full time
Leek Town
  • Darren Chadwick 36' (Pen)
  • Jacob Twyford 60'

North West Division

Att. 302
Clitheroe
0 - 0 Full time
Brighouse Town
Att. 243
Droylsden
  • Liam Caddick 21'
  • Rhys Clooney 52'
  • Liam Caddick 63'
3 - 3 Full time
Colne
  • Sefton Gonzales 12'
  • Aidan Chippendale 24'
  • Aidan Chippendale 27' (Pen)
Att. 102
Kendal Town
0 - 1 Full time
Prescot Cables
  • Lloyd Dean 13'
Att. 357
Marine
  • Niall Cummins 34'
1 - 1 Full time
Dunston FC
  • Cedwyn Scott 69'
Att. 304
Marske United
  • Curtis Round 5'
1 - 0 Full time
City of Liverpool
Att. 430
Ossett United
0 - 0 Full time
Mossley
Att. 230
Ramsbottom United
  • Nic Evangelinos 46'
  • Iyrwah Gooden 74'
  • Reuben Jerome 90'
3 - 2 Full time
Widnes
  • Ben Hodkinson 11'
  • Conor Ready 19'
Att. 347
Runcorn Linnets
  • Jamie Rainford 70'
1 - 1 Full time
Pontefract Collieries
  • Joe Lumsden 46'
Att. 272
Tadcaster Albion
  • Jacob Day 21'
  • Jonathon Margetts 90'
2 - 1 Full time
Trafford
  • Jordan Johnson 13'
Att. 531
Workington AFC
  • David Symington 30'
  • Bradley Hubbold 50'
  • David Symington 65'
  • Ceiran Casson 76'
4 - 1 Full time
Pickering Town
  • Daniel Davison 31'

Tuesday 13 August 2019

The Emirates FA Cup 19-20 - Extra Preliminary Round Replay

Att. 398
Dunston FC
  • Mark Fitzpatrick 17'
  • Mark Fitzpatrick 35'
  • Liam Brooks 39'
  • Mark Fitzpatrick 42'
  • Daniel Halliday 90'
5 - 2 Full time
Consett
  • Arjun Purewal 50'
  • Calvin Smith 52'

Saturday 10 August 2019

The Emirates FA Cup 19-20 - Extra Preliminary Round

Att. 204
Barton Town
  • Reece Moody 11'
  • Ben Hinchliffe 39'
  • Reece Moody 69'
3 - 2 Full time
Carlton Town
  • Kyle Stovell 29'
  • Tom Maddison 75' (Pen)
Att. 286
City of Liverpool
  • John McGrath 57'
  • Karl Clair 72'
  • Thomas Peterson 81'
3 - 1 Full time
Campion
  • Andrew McCreadie 24'
Att. 386
Clitheroe
  • Terry Cummings 59'
1 - 2 Full time
1874 Northwich
  • Matthew Woolley 6'
  • Jake Parker 69'
Att. 451
Consett
  • Luke Carr 14'
1 - 1 Full time
Dunston FC
  • Mark Fitzpatrick 60'
Att. 98
Kendal Town
0 - 4 Full time
Hemsworth Miners Welfare
  • Jason Yates 17'
  • Luke Danville 34'
  • Adam Knight 67'
  • Jordan Davis 87'
Att. 163
Loughborough University
  • Kelechi Akpobire 33' (Pen)
  • Ronan Silva 46'
  • Kelechi Akpobire 58' (Pen)
3 - 1 Full time
Ilkeston Town
  • Alex Marshall 65'
Att. 341
Worksop Town
  • Craig Mitchell 2'
1 - 2 Full time
Melton Town
  • Kadeem Price 90'
  • Jordan Lever 90'

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

15:00
Basford United
vs
Stocksbridge Park Steels
15:00
Chasetown
1 - 1 Full time
Halesowen Town
15:00
Colne
P - P
Radcliffe
15:00
Gainsborough Trinity
vs
Cleethorpes Town
15:00
Glossop North End
vs
Stalybridge Celtic
15:00
Hyde United
vs
Droylsden
15:00
Lincoln United
vs
Matlock Town
15:00
Loughborough Dynamo
vs
Coleshill Town
14:00
Marske United
vs
Morpeth Town
15:00
Mossley
vs
Ashton United
15:00
Nantwich Town
vs
Leek Town
14:30
Newcastle Town
vs
Stafford Rangers
15:00
Pontefract Collieries
vs
Frickley Athletic
15:00
Prescot Cables
vs
Market Drayton Town
15:00
Runcorn Linnets
vs
Warrington Town
15:00
Stamford
0 - 1 Full time
Grantham Town
15:00
Tadcaster Albion
vs
Bamber Bridge
15:00
Trafford
vs
Scarborough Athletic
15:00
Wisbech Town
vs
Soham Town Rangers

Friday 9 August 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:30
Brighouse Town
1 - 2 Full time
Belper Town
19:45
Buxton
3 - 0 Full time
Widnes
19:30
Marine
1 - 1 Full time
Witton Albion

Thursday 8 August 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:45
Kidsgrove Athletic
6 - 1 Full time
Ramsbottom United

Tuesday 6 August 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:00
Belper Town
3 - 2 Full time
Basford United
19:45
Buxton
vs
Brighouse Town
19:45
Glossop North End
vs
Wakefield AFC
19:45
Mossley
0 - 2 Full time
Stalybridge Celtic
19:45
Pickering Town
2 - 8 Full time
Scarborough Athletic
19:30
Pontefract Collieries
vs
Huddersfield Town XI
19:45
Prescot Cables
vs
Chorley
19:45
Radcliffe
1 - 1 Full time
Leicester City
19:45
Ramsbottom United
2 - 2 Full time
Ashton United
19:45
Runcorn Linnets
1 - 1 Full time
Witton Albion
15:00
Spalding United
vs
Corby Town
19:45
Stamford
vs
Nuneaton Borough
19:45
Trafford
vs
Atherton Collieries
19:45
Warrington Town
2 - 1 Full time
City of Liverpool

Saturday 3 August 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

15:00
Atherton Collieries
1 - 6 Full time
Pontefract Collieries
15:00
Bridlington Town
vs
Lincoln United
15:00
Chasetown
1 - 0 Full time
Coleshill Town
15:00
Clitheroe
2 - 2 Full time
Bamber Bridge
15:00
Colne
3 - 2 Full time
Ashton United
15:00
Droylsden
3 - 1 Full time
Airbus UK Broughton (Wales)
15:00
FC United of Manchester
2 - 0 Full time
Runcorn Linnets
15:00
Grantham Town
4 - 2 Full time
Ilkeston Town
15:00
Hyde United
2 - 0 Full time
Frickley Athletic
15:00
Kempston Rovers
1 - 3 Full time
Wisbech Town
15:00
Leek Town
2 - 1 Full time
Buxton
15:00
Loughborough Dynamo
0 - 1 Full time
Matlock Town
15:00
Market Drayton Town
0 - 1 Full time
Widnes
15:00
Marske United
2 - 0 Full time
Whitby Town
15:00
Mossley
0 - 1 Full time
Witton Albion
15:00
Nantwich Town
1 - 1 Full time
Stourbridge
15:00
Newcastle Town
0 - 3 Full time
Ramsbottom United
15:00
Newtown AFC (Wales)
3 - 1 Full time
Sutton Coldfield Town
15:00
Prescot Cables
1 - 5 Full time
Warrington Town
15:00
Radcliffe
1 - 4 Full time
Workington
14:30
Scarborough Athletic
2 - 3 Full time
Leeds United XI
15:00
Sheffield FC
6 - 3 Full time
S.V. Lipsia (Germany)
15:00
Stalybridge Celtic
2 - 1 Full time
Marine
15:00
Tamworth
0 - 0 Full time
Basford United
15:00
Worksop Town
1 - 3 Full time
Gainsborough Trinity

Lincolnshire Senior Cup 19-20 - Quarter Finals

Att. 148
Cleethorpes Town
2 - 1 Full time
Spalding United

Friday 2 August 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

20:00
Llandudno (Wales)
1 - 1 Full time
Stafford Rangers
19:45
Stocksbridge Park Steels
0 - 5 Full time
Sheffield United Development
19:30
Tadcaster Albion
8 - 0 Full time
Tadcaster Magnets

Thursday 1 August 2019

Friendly Fixtures 2019 - Preseason Matches 2019

19:45
Pontefract Collieries
4 - 0 Full time
North Gawber Colliery

Latest news

Fixture amendments
General Fixture amendments

The latest fixture amendments.

Making new friends
North West Division Making new friends

The start of the new BetVictor Northern Premier season saw a number of clubs play each other for the first time ever.

Tranmere 'keeper gets Linnets chance
Runcorn Linnets Tranmere 'keeper gets Linnets chance

Tranmere goalkeeper Bayleigh Passant has started for Runcorn Linnets in both of their opening two league fixtures after joining on loan for a month.

The BetVictor Northern Premier newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe