Confirm your age. Are you 18 or over?

Results

Monday 30 September 2019

South East Division

19:45
Kidsgrove Athletic
P - P
Stamford
Att. 118
Lincoln United
  • Mark Gray 19'
1 - 2 Full time
Newcastle Town
  • Charlie Scott 67'
  • Charlie Scott 87' (Pen)

North West Division

Att. 177
Brighouse Town
0 - 1 Full time
Marine
  • Niall Cummins 24'

The FA Trophy 19-20 - Extra Preliminary Round Replay

Att. 89
Kidsgrove Athletic
  • Richard Duffy 23'
  • James Jennings 59'
2 - 0 Full time
Daventry Town

Saturday 28 September 2019

Premier Division

Att. 515
Buxton
  • Liam Hardy 38'
1 - 2 Full time
South Shields
  • Jon Shaw 45'
  • Lee Mason 88'
Att. 1543
FC United of Manchester
  • Tunde Owolabi 57'
1 - 0 Full time
Bamber Bridge
Att. 347
Gainsborough Trinity
  • Ashley Worsfold 37'
  • Simon Russell 89'
2 - 2 Full time
Mickleover Sports
  • Lee Hughes 15'
  • Max Watters 50'
Att. 199
Grantham Town
  • Matt Hughes 24' (OG)
  • Tom Ward 35'
  • Andrew Wright 59'
  • Francois Zoko 65'
4 - 0 Full time
Radcliffe
Att. 552
Hyde United
  • Daniel Turner 14'
  • Daniel Turner 18'
  • Liam Tongue 53'
3 - 3 Full time
Ashton United
  • Steven Tames 7'
  • Chris Rowney 26'
  • Josh Wilson 70'
Att. 517
Morpeth Town
  • Wayne Phillips 40'
1 - 1 Full time
Stafford Rangers
  • Joseph Berks 10'
Att. 343
Nantwich Town
  • Joseph Malkin 5'
  • Luke Walsh 14'
  • Luke Walsh 44'
3 - 2 Full time
Lancaster City
  • Bradley Carsley 8'
  • Paul Dawson 85'
Att. 845
Scarborough Athletic
  • Christopher Dawson 22'
1 - 1 Full time
Warrington Town
  • Scott Sephton 20'
Att. 464
Whitby Town
0 - 3 Full time
Matlock Town
  • Daniel Bramall 45'
  • Luke Hinsley 49'
  • Marcus Marshall 88'
Att. 326
Witton Albion
0 - 1 Full time
Stalybridge Celtic
  • Craig Hobson 56'

South East Division

Att. 245
Belper Town
  • Danny Gordon 2'
1 - 0 Full time
Stocksbridge Park Steels
Att. 492
Ilkeston Town
  • Mason Lee 76'
  • Shaun Harrad 85' (Pen)
  • Thomas Marshall 89' (Pen)
3 - 1 Full time
Newcastle Town
  • Joshua Glover 90'
Att. 122
Sutton Coldfield Town
  • Isai Marselia 10'
  • Ben George 83'
2 - 0 Full time
Market Drayton Town
Att. 339
Worksop Town
0 - 4 Full time
Leek Town
  • Lewis Short 15'
  • Timothy Grice 34'
  • James Kirby 52'
  • Robert Stevenson 85'

North West Division

Att. 167
Pontefract Collieries
  • Gavin Rothery 7'
  • Michael Dunn 18'
  • Joe Lumsden 53'
  • Vaughan Redford 59'
4 - 1 Full time
Pickering Town
  • Daniel Earl 5'
Att. 315
Prescot Cables
  • George Hassall 25'
  • Matty Hamilton 43'
2 - 1 Full time
Brighouse Town
  • Eddie Church 79'
Att. 223
Trafford
  • Keil O'Brien 14'
  • Lewis Salmon 78'
  • Lewis Salmon 81' (Pen)
3 - 2 Full time
Dunston FC
  • Scott Heslop 43'
  • Daniel Halliday 57'
Att. 469
Workington AFC
  • Bradley Carroll 6'
  • Scott Allison 17'
  • Robert Bowman 29'
  • David Symington 39'
  • Nathan Waterson 78'
5 - 1 Full time
Ramsbottom United
  • Jamie Rother 42'

The FA Trophy 19-20 - Extra Preliminary Round

Att. 92
Carlton Town
  • Oliver Clark 38'
  • Oliver Clark 49'
  • Tom Maddison 87' (Pen)
3 - 1 Full time
St Neots Town
  • Sam Goode 73'
Att. 139
Chasetown
  • Joseph Brown 21'
  • Liam Kirton 45'
  • Liam Kirton 63'
  • Liam Kirton 71'
  • Kieran Brown 90'
5 - 1 Full time
Spalding United
  • Joel Brownhill 11' (Pen)
Att. 171
Cleethorpes Town
  • Scott Vernon 45'
1 - 0 Full time
Frickley Athletic
Att. 272
Clitheroe
  • Oscar O'Neill 67'
  • Connor Gaul 90'
2 - 1 Full time
Sheffield FC
  • Lee Cooksey 34'
Att. 179
Colne
  • William Harris 28'
  • Connor Hughes 54'
2 - 1 Full time
Marske United
  • Andrew Stephenson 79'
Att. 118
Daventry Town
  • Kieran Fitzgerald 81'
1 - 1 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Ruben Wiggins-Thomas 25'
Att. 102
Kempston Rovers
0 - 1 Full time
Wisbech Town
  • Layton Maddison 26'
Att. 175
Lincoln United
  • Scott Matthews 29'
1 - 3 Full time
Bury Town
  • Cemal Ramadan 2'
  • Oliver Hughes 24'
  • Jarid Robson 83'
Att. 287
Ossett United
  • Aaron Haswell 63'
1 - 0 Full time
Widnes
Att. 355
Runcorn Linnets
  • Connor McCarthy 43'
1 - 0 Full time
Marine
Att. 150
Stamford
  • James Hicks 19'
  • Thomas Siddons 28'
  • Tendai Chitiza 40'
  • Thomas Siddons 70'
  • Oliver Brown-Hill 84'
5 - 1 Full time
Loughborough Dynamo
  • Curtis Burrows 58'

Wednesday 25 September 2019

South East Division

Att. 106
Carlton Town
  • Tom Maddison 32' (Pen)
1 - 1 Full time
Spalding United
  • Joel Brownhill 65'
Att. 288
Worksop Town
0 - 5 Full time
Stamford
  • Cosmos Matwasa 20'
  • Robert Morgan 39'
  • Thomas Siddons 43'
  • Robert Morgan 74'
  • Robert Morgan 90' (Pen)

Lancashire FA Challenge Trophy 19-20 - First Round

Att. 215
Longridge Town FC
  • Paul Turner 7'
  • Dan Birch 72'
2 - 3 Full time
Bamber Bridge FC
  • Thomas Walker 47'
  • Michael Fowler 82'
  • Matthew Dudley 90'

Tuesday 24 September 2019

Premier Division

Att. 144
Ashton United
0 - 1 Full time
Whitby Town
  • Dale Hopson 27' (Pen)
Att. 276
Matlock Town
  • Marcus Marshall 5'
1 - 1 Full time
Atherton Collieries
  • Thomas Bentham 24' (Pen)
19:45
Mickleover Sports
P - P
Nantwich Town
Att. 1205
South Shields
  • Joshua Gillies 42'
  • Jon Shaw 90'
2 - 0 Full time
Gainsborough Trinity
19:45
Stafford Rangers
P - P
Buxton
Att. 146
Stalybridge Celtic
  • Craig Hobson 45'
  • Darius Osei 59'
  • Darius Osei 83'
3 - 2 Full time
Grantham Town
  • James Berrett 39'
  • Jack Broadhead 68'
Att. 702
Warrington Town
0 - 1 Full time
FC United of Manchester
  • Jordan Buckley 65'

South East Division

19:45
Chasetown
P - P
Belper Town
Att. 122
Frickley Athletic
  • Jacob Hazel 68'
1 - 0 Full time
Glossop North End
Att. 108
Loughborough Dynamo
  • Alex Steadman 15'
  • Charlie Scanlon 21'
  • Josh Riley 27'
  • Rob Norris 39'
  • Rob Norris 57'
  • Luke Thorogood 71'
  • Daniel Gordon 89'
7 - 0 Full time
Market Drayton Town
19:45
Stocksbridge Park Steels
  • Reece Fielding 90'
1 - 1 Full time
Leek Town
  • Lewis Short 36'

North West Division

Att. 301
Clitheroe
  • Charlie Russell 32'
  • Cole Lonsdale 82'
2 - 0 Full time
Workington AFC
19:45
Colne
P - P
Dunston FC
Att. 179
Mossley
  • Adam Morgan 9'
  • Steve Mason 20'
  • Ben Halfacre 87'
3 - 1 Full time
Pontefract Collieries
  • Joe Lumsden 55'
Att. 265
Prescot Cables
  • Sean Myler 12'
  • Matty Hamilton 64'
  • James Edgar 89' (Pen)
3 - 0 Full time
Widnes
Att. 221
Tadcaster Albion
  • Donald Chimalilo 45'
1 - 0 Full time
Runcorn Linnets
Att. 192
Trafford
  • Darius Palma 32'
  • Curtis Miller 74'
2 - 2 Full time
City of Liverpool FC
  • Thomas Peterson 9'
  • Thomas Peterson 34'

The Emirates FA Cup 19-20 - Second Qualifying Round Replay

Att. 339
Chasetown
  • William Whieldon 42'
1 - 2 Full time
Leamington
  • Kyle Anderson 90'
  • Connor Taylor 117'
Att. 377
Ossett United
0 - 4 Full time
Colne
  • Anthony Donaldson 19'
  • Aidan Chippendale 22'
  • Sefton Gonzales 66'
  • Connor Hughes 78'
Att. 663
Stafford Rangers
  • Daniel Burns 28'
  • Joshua Green 41'
  • Jake Charles 87' (Pen)
3 - 0 Full time
Kidderminster Harriers
Att. 222
Sutton Coldfield Town
  • Reece Leek 29' (Pen)
  • Isai Marselia 42'
2 - 1 Full time
Kettering Town
  • Gary Stohrer 11'
Att. 279
Witton Albion
0 - 1 Full time
Belper Town
  • James Short 100' (OG)

Lancashire FA Challenge Trophy 19-20 - First Round

Att. 58
Squires Gate
  • Ricardo Agedee 44'
1 - 6 Full time
Lancaster City
  • Paul Dawson 13'
  • Paul Dawson 29'
  • Paul Dawson 32'
  • Charlie Bailey 36'
  • Jack Armer 82'
  • Niall Cowpethwaite 89'

Monday 23 September 2019

Premier Division

19:45
Basford United
P - P
Witton Albion

South East Division

19:45
Kidsgrove Athletic
P - P
Sutton Coldfield Town
Att. 165
Lincoln United
  • Daniel North 13'
  • Mark Gray 23'
  • Jack Wightwick 40'
  • Daniel North 54'
  • Jamie Goddard 85'
5 - 1 Full time
Sheffield FC
  • Mitchell Dunne 78'

North West Division

Att. 275
Brighouse Town
  • Alhassane Keita 15'
  • Reece Kendall 19'
  • Carl Stewart 42'
3 - 2 Full time
Pickering Town
  • Lewis Rathbone 61'
  • Jackson Jowett 86'

Saturday 21 September 2019

Premier Division

Att. 255
Atherton Collieries
  • Thomas Bentham 79'
1 - 3 Full time
Mickleover Sports
  • Stuart Beavon 1'
  • Lee Hughes 16'
  • Mason Warren 41'
Att. 201
Grantham Town
  • Lloyd Rigby 17' (OG)
1 - 0 Full time
Bamber Bridge
Att. 1634
South Shields
  • Jordan Hunter 15'
  • Jon Shaw 51'
2 - 0 Full time
Basford United
Att. 266
Stalybridge Celtic
  • Ross Dent 41'
1 - 3 Full time
Radcliffe
  • Harry Winter 45'
  • Matthew Crothers 75'
  • Matthew Wolfenden 88'

South East Division

15:00
Belper Town
P - P
Cleethorpes Town
Att. 106
Carlton Town
  • Aaron Opoku 35'
  • Tom Maddison 70'
2 - 2 Full time
Sheffield FC
  • Daniel Brown 33' (OG)
  • Lee Cooksey 40'
Att. 265
Cleethorpes Town
  • Oliver Donald 67'
  • Oliver Donald 81'
2 - 1 Full time
Wisbech Town
  • Sam Spencer 75'
Att. 196
Glossop North End
0 - 1 Full time
Lincoln United
  • Nathan Jarman 90'
15:00
Leek Town
P - P
Carlton Town
Att. 102
Market Drayton Town
0 - 2 Full time
Frickley Athletic
  • Jacob Hazel 56'
  • Jonathon Margetts 86'
Att. 93
Newcastle Town
  • Jordan Cole 38'
1 - 3 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Scott Ruthven 49'
  • Luke Mangham 66' (Pen)
  • Clark Greaves 90'
15:00
Sheffield FC
P - P
Kidsgrove Athletic
Att. 199
Spalding United
0 - 2 Full time
Worksop Town
  • Lynton Karkach 55'
  • Craig Mitchell 78'
15:00
Sutton Coldfield Town
P - P
Ilkeston Town
15:00
Wisbech Town
P - P
Loughborough Dynamo

North West Division

Att. 352
City of Liverpool FC
  • Luke Denson 41'
  • Bobbie McDonnell 56'
  • Jack Hazlehurst 63'
3 - 0 Full time
Clitheroe
15:00
City of Liverpool FC
P - P
Colne
15:00
Dunston FC
P - P
Mossley
Att. 322
Marske United
  • Curtis Round 9'
  • Lewis Maloney 28'
  • Curtis Round 40'
  • Matthew Waters 42'
  • Craig Gott 47' (Pen)
  • Curtis Round 56'
6 - 0 Full time
Droylsden
Att. 292
Mossley
0 - 4 Full time
Tadcaster Albion
  • Jacob Day 22'
  • Kevin David Dos Santos 25'
  • Donald Chimalilo 31'
  • Jacob Day 82'
Att. 142
Pickering Town
  • Flynn McNaughton 86'
1 - 1 Full time
Prescot Cables
  • George Hassall 6'
Att. 340
Runcorn Linnets
  • Paul Shanley 47'
  • Connor McCarthy 56'
  • Jamie Rainford 78'
  • Louis Corrigan 82' (Pen)
4 - 0 Full time
Kendal Town
15:00
Trafford
P - P
Widnes
Att. 389
Workington AFC
  • Bradley Carroll 30'
  • Owen Wheeler 75' (OG)
2 - 0 Full time
Widnes

The Emirates FA Cup 19-20 - Second Qualifying Round

Att. 397
1874 Northwich
0 - 1 Full time
Whitby Town
  • Bradley Fewster 19'
Att. 718
AFC Telford United
0 - 3 Full time
Nantwich Town
  • Joseph Malkin 17'
  • Joseph Davis 23'
  • Casper Hughes 77'
Att. 192
Ashton United
  • Steven Tames 5'
1 - 0 Full time
Pontefract Collieries
Att. 503
Belper Town
0 - 0 Full time
Witton Albion
Att. 125
Boston Town
0 - 4 Full time
Leek Town
  • James Kirby 4'
  • Aaron Bott 20'
  • James Kirby 54'
  • Timothy Grice 88'
Att. 217
Bradford Park Avenue
  • RICCARDO CALDER 25'
  • Bradley Dockerty 90'
2 - 4 Full time
Morpeth Town
  • Joseph Walton 9'
  • Sean Reid 35'
  • Sean Reid 65'
  • Joseph Walton 87'
Att. 264
Buxton
  • Liam Hardy 21'
  • Liam Hardy 24'
  • Jude Oyibo 54'
  • Warren Clarke 70'
  • Martin Pilkington 86'
5 - 0 Full time
Corby Town
Att. 252
Colne
0 - 0 Full time
Ossett United
Att. 1263
FC United of Manchester
  • Regan Linney 26' (Pen)
1 - 2 Full time
Warrington Town
  • Mitchell Duggan 28'
  • Mark Roberts 70'
Att. 480
Gateshead
  • Greg Otley 32'
  • Jordan Preston 45' (Pen)
  • Liam Agnes 63'
  • Toby Lees 66'
  • Greg Otley 68'
  • JOSHUA OGUNFAOLU-KAYODE 74'
6 - 0 Full time
Ramsbottom United
Att. 421
Kettering Town
  • Daniel Nti 29' (Pen)
1 - 1 Full time
Sutton Coldfield Town
  • Isai Marselia 12'
Att. 950
Kidderminster Harriers
0 - 0 Full time
Stafford Rangers
Att. 294
Lancaster City
0 - 5 Full time
Spennymoor Town
  • Andrew Johnson 16'
  • JAMES ROBERTS 26'
  • Glen Taylor 69' (Pen)
  • Glen Taylor 71'
  • Mark Anderson 87'
Att. 395
Leamington
  • Joshua March 16' (Pen)
  • Joshua March 56'
2 - 2 Full time
Chasetown
  • George Cater 60' (Pen)
  • Ryan Wynter 65'
Att. 416
Loughborough Dynamo
0 - 3 Full time
Tamworth
  • Ryan Beswick 9' (Pen)
  • Ryan Beswick 48' (Pen)
  • Rhys Hoenes 75'
Att. 396
Marine
  • Niall Cummins 52' (Pen)
1 - 2 Full time
Dunston FC
  • Liam Brooks 43'
  • Michael Pearson 56'
Att. 377
Matlock Town
  • James Williamson 45'
1 - 2 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Anthony Malbon 69'
  • Kingsley Adu Gyamfi 71'
Att. 249
Rushall Olympic
  • Jonathan Letford 18'
  • MITCHELL CLARKE 76'
2 - 0 Full time
Gainsborough Trinity
Att. 875
Southport
  • Jack Samson 12'
  • Zehn Mohammed 39'
  • Jack Samson 54'
  • Jack Samson 58'
  • George Newell 67'
5 - 2 Full time
Scarborough Athletic
  • James Walshaw 6'
  • Michael Coulson 79' (Pen)
Att. 671
Stamford
0 - 4 Full time
Boston United
  • Jordan Thewlis 6'
  • Dominic Knowles 60'
  • Jordan Thewlis 75'
  • JAY ROLLINS 86'
Att. 795
Trafford
  • Darius Palma 65'
1 - 3 Full time
Darlington
  • Stephen Thompson 38'
  • ADAM CAMPBELL 68'
  • JUSTIN DONAWA 88'

Wednesday 18 September 2019

The Integro League Cup 19-20 - First Round

Att. 210
Worksop Town
  • Lynton Karkach 8'
  • Craig Mitchell 33'
  • Connor Brunt 37'
  • Andrew Gascoigne 83'
4 - 1 Full time
Wisbech Town
  • Joel Earps 87'

Tuesday 17 September 2019

The Integro League Cup 19-20 - First Round

Att. 186
City of Liverpool
0 - 1 Full time
Mossley
  • Jesurun Uchegbulam 71'
Att. 119
Cleethorpes Town
  • Brandon Buckley 64'
1 - 4 Full time
Grantham Town
  • Gregory Smith 32'
  • James Baxendale 43'
  • Jack McGovern 60'
  • Ryan Hall 73'
Att. 129
Radcliffe
  • Tyrese Sinclair 3' (Pen)
  • Tom Brown 12'
  • Daniel Mitchley 27'
  • Daniel Mitchley 29'
4 - 0 Full time
Droylsden
Att. 103
Spalding United
0 - 0 Full time
Gainsborough Trinity
Gainsborough Trinity win 5 - 6 on penalties.
Att. 212
Tadcaster Albion
0 - 4 Full time
South Shields
  • Lee Mason 25'
  • Jason Gilchrist 56'
  • Robert Briggs 65' (Pen)
  • Jordan Annear 83'
Att. 210
Workington AFC
  • Gari Rowntree 6'
  • Luke Ivison 36'
  • Nathan Waterson 44'
  • Nathan Waterson 56'
  • Kieran Maguire 67'
  • Nathan Waterson 88'
6 - 1 Full time
Kendal Town
  • Michael Hodgson 8'

Sheffield & Hallam Senior Cup 19-20 - First Round

Att. 110
Sheffield FC
  • Ehsan Mohammed 20'
  • Michael Williams 44'
  • Ehsan Mohammed 47'
  • Ehsan Mohammed 50'
  • Alex Wonham 63'
  • Michael Williams 66'
6 - 0 Full time
High Green Villa
19:45
Stocksbridge Park Steels
  • Scott Ruthven 37'
1 - 0 Full time
Staveley MW

Monday 16 September 2019

The Integro League Cup 19-20 - First Round

Att. 192
Atherton Collieries
0 - 0 Full time
Prescot Cables
Atherton Collieries win 4 - 3 on penalties.
Att. 191
Basford United
  • Nathan Watson 18'
  • Kane Richards 36'
  • Courey Grantham 49'
3 - 0 Full time
Carlton Town

Saturday 14 September 2019

Premier Division

Att. 281
Bamber Bridge
  • Michael Fowler 33'
1 - 3 Full time
Basford United
  • Liam Hearn 64'
  • Nathan Watson 74'
  • Courey Grantham 90'
Att. 201
Lancaster City
  • Paul Dawson 44'
  • Matthew Blinkhorn 54'
  • Paul Dawson 72'
3 - 3 Full time
Grantham Town
  • Craig Westcarr 8'
  • Craig Westcarr 56'
  • Craig Westcarr 80'
Att. 614
Matlock Town
  • Marcus Marshall 75'
1 - 2 Full time
South Shields
  • Jon Shaw 46'
  • Robert Briggs 58' (Pen)
Att. 227
Mickleover Sports
0 - 1 Full time
Ashton United
  • Aaron Smith 6'
Att. 635
Morpeth Town
  • Joseph Walton 75'
  • Joseph Walton 82' (Pen)
2 - 1 Full time
Buxton
  • Bradley Grayson 90' (Pen)
Att. 329
Nantwich Town
  • Joshua Langley 76'
  • Joseph Malkin 79'
  • Casper Hughes 81'
3 - 2 Full time
Scarborough Athletic
  • Luke Lofts 15'
  • James Walshaw 16'
Att. 396
Radcliffe
  • Tyrese Sinclair 18'
1 - 1 Full time
Warrington Town
  • Tony Gray 60'
Att. 936
Stafford Rangers
0 - 0 Full time
FC United of Manchester
Att. 269
Stalybridge Celtic
  • Scott Bakkor 56'
1 - 2 Full time
Atherton Collieries
  • Thomas Bentham 4'
  • Bradley Lynch 39'
Att. 462
Whitby Town
  • Dale Hopson 71'
  • Bradley Fewster 75'
2 - 0 Full time
Hyde United
Att. 288
Witton Albion
  • Liam Goulding 77'
1 - 0 Full time
Gainsborough Trinity

South East Division

Att. 106
Carlton Town
  • Martin Ball 45'
  • Tyler Blake 58'
  • Tyler Blake 64'
3 - 1 Full time
Newcastle Town
  • Ryan McLean 26'
Att. 187
Chasetown
  • Ryan Wynter 22'
  • Taron Hare 78' (OG)
2 - 2 Full time
Spalding United
  • Joel Brownhill 4'
  • George Zuerner 74'
Att. 556
Cleethorpes Town
  • Scott Vernon 43'
  • Brody Robertson 78'
2 - 1 Full time
Leek Town
  • Robert Stevenson 12'
Att. 172
Frickley Athletic
  • Jonathon Margetts 14'
1 - 1 Full time
Wisbech Town
  • Declan Rogers 89'
Att. 453
Ilkeston Town
  • Shaun Harrad 28'
  • Fabian Smith 39'
  • Reece Fyfe 69'
3 - 0 Full time
Market Drayton Town
Att. 135
Kidsgrove Athletic
0 - 0 Full time
Glossop North End
Att. 102
Lincoln United
  • Nathan Jarman 90'
1 - 2 Full time
Sutton Coldfield Town
  • Chinedu Okoro 8'
  • Edwin Ahenkorah 45'
Att. 143
Loughborough Dynamo
  • Will Norcross 82'
1 - 4 Full time
Sheffield FC
  • Karl Demidh 40'
  • Ehsan Mohammed 72'
  • Ehsan Mohammed 90'
  • Ehsan Mohammed 90'
Att. 135
Stocksbridge Park Steels
  • Luke Mangham 25'
1 - 1 Full time
Stamford
  • Sean Wright 85'
Att. 418
Worksop Town
  • Andrew Gascoigne 86'
1 - 2 Full time
Belper Town
  • Derry Robson 1'
  • Charlie Dawes 44'

North West Division

Att. 258
Brighouse Town
  • Ousman Cham 2'
  • Darnell Mintus 54'
2 - 1 Full time
City of Liverpool FC
  • Elliot Nevitt 76'
Att. 334
Clitheroe
  • Charlie Russell 29'
  • Owen Watkinson 34'
  • Owen Watkinson 41'
  • Terry Cummings 90'
4 - 4 Full time
Runcorn Linnets
  • Paul Shanley 15'
  • Ryan Wade 86'
  • Kurt Sherlock 90'
  • Kurt Sherlock 90'
Att. 209
Colne
  • Sefton Gonzales 1'
  • Aidan Chippendale 84' (Pen)
2 - 3 Full time
Widnes
  • Danny Shaw 65'
  • Michael Grogan 76'
  • Michael Grogan 81'
Att. 197
Droylsden
  • Daniel Wilkins 6'
1 - 4 Full time
Pontefract Collieries
  • Gavin Rothery 42'
  • Sam Agar 47'
  • Vaughan Redford 80'
  • Vaughan Redford 90'
Att. 108
Kendal Town
  • Emil Jaaskelainen 11'
  • Nathan Cloudsdale 47'
  • Patrick Allington 59'
3 - 1 Full time
Pickering Town
  • Matthew Turnbull 67'
Att. 367
Mossley
  • James Baillie 11'
  • Adam Morgan 45'
2 - 0 Full time
Workington AFC
Att. 419
Ossett United
  • Nicholas Guest 14'
1 - 1 Full time
Ramsbottom United
  • Teddy Perkins 28'
Att. 435
Prescot Cables
  • James Edgar 4'
1 - 0 Full time
Dunston FC
Att. 307
Tadcaster Albion
  • Donald Chimalilo 38'
  • Jacob Day 76'
2 - 1 Full time
Marine
  • Kenneth Strickland 28'
Att. 325
Trafford
  • Lewis Salmon 90'
1 - 1 Full time
Marske United
  • Andrew Stephenson 67'

Wednesday 11 September 2019

The Emirates FA Cup 19-20 - First Qualifying Round Replay

Att. 310
Northwich Victoria
  • Kieron Kenny 90'
1 - 2 Full time
Lancaster City
  • David Norris 49'
  • David Norris 87'

The Emirates FA Cup 19-20 - First Qualifying Round

Att. 262
Sunderland RCA
0 - 5 Full time
Dunston FC
  • Daniel Wright 11'
  • Cedwyn Scott 12'
  • Cedwyn Scott 17'
  • Cedwyn Scott 42'
  • Cedwyn Scott 55' (Pen)

Tuesday 10 September 2019

Premier Division

19:45
Ashton United
P - P
Morpeth Town
19:45
Atherton Collieries
P - P
Witton Albion
Att. 235
Buxton
  • Liam Hardy 34'
1 - 1 Full time
Bamber Bridge
  • Chris Marlow 89'
19:45
FC United of Manchester
P - P
Whitby Town
19:45
Gainsborough Trinity
P - P
Radcliffe
Att. 189
Grantham Town
  • Chib Chilaka 15'
1 - 1 Full time
Mickleover Sports
  • Mason Warren 82'
Att. 329
Hyde United
  • Oran Thompson 45'
  • Jack Dyche 65'
2 - 0 Full time
Nantwich Town
19:45
Scarborough Athletic
P - P
Matlock Town

South East Division

Att. 139
Glossop North End
  • Henry Limpishi 73' (Pen)
1 - 1 Full time
Loughborough Dynamo
  • Alex Steadman 8'
Att. 413
Leek Town
  • Darren Chadwick 78' (Pen)
  • Darren Chadwick 82'
2 - 1 Full time
Ilkeston Town
  • Rod Orlando-Young 4'
Att. 80
Market Drayton Town
0 - 2 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Kyle Diskin 38'
  • Anthony Malbon 44'
Att. 156
Newcastle Town
  • Ryan McLean 20'
  • Jordan Cole 45' (Pen)
2 - 4 Full time
Chasetown
  • Liam Kirton 61'
  • Jack Langston 65'
  • Jack Langston 73' (Pen)
  • Jack Langston 87' (Pen)
Att. 359
Sheffield FC
  • Marc Newsham 3'
  • Mitchell Dunne 22'
  • Mitchell Dunne 45'
  • Marc Newsham 45'
  • Mitchell Dunne 72'
  • Bradley Beatson 90'
6 - 0 Full time
Frickley Athletic
Att. 152
Spalding United
  • George Zuerner 3'
  • Lewis Brownhill 62'
2 - 1 Full time
Cleethorpes Town
  • Scott Vernon 72'
Att. 189
Stamford
0 - 3 Full time
Carlton Town
  • Luke Smithson 10'
  • Toby Moore 37'
  • Tyler Blake 88'
19:45
Sutton Coldfield Town
P - P
Worksop Town
Att. 144
Wisbech Town
  • Joel Earps 7'
  • Liam Marshall 18'
  • Aaron Hart 64'
  • Aaron Hart 68'
4 - 1 Full time
Lincoln United
  • Daniel North 45'

North West Division

Att. 362
Marine
  • Craig Lindfield 60'
1 - 2 Full time
Trafford
  • Lewis Salmon 48'
  • Darius Palma 90'
Att. 150
Pickering Town
  • Flynn McNaughton 12'
  • Flynn McNaughton 45'
  • George Bissett 67'
3 - 2 Full time
Mossley
  • Max Leonard 62'
  • Adam Jones 89'
19:45
Pontefract Collieries
P - P
Colne
Att. 217
Ramsbottom United
  • Nic Evangelinos 59'
  • Anointed Chukwu 81'
2 - 0 Full time
Clitheroe
Att. 343
Runcorn Linnets
0 - 1 Full time
Droylsden
  • Domaine Rouse 57'
Att. 473
Workington AFC
  • David Symington 4'
  • Bradley Hubbold 40'
  • Robert Bowman 53'
  • Gari Rowntree 66'
  • David Symington 77'
5 - 0 Full time
Kendal Town

The Emirates FA Cup 19-20 - First Qualifying Round Replay

Att. 197
Ashton United
  • Aaron Smith 45'
  • Aaron Smith 53'
  • Josh Wilson 68'
  • Steven Tames 90'
4 - 2 Full time
Tadcaster Albion
  • Ioan Evans 5'
  • Alex Wiles 61'
Att. 947
Atherton Collieries
0 - 1 Full time
FC United of Manchester
  • Aaron Morris 79'
Att. 1099
City of Liverpool
0 - 4 Full time
Warrington Town
  • Alex Byrne 1'
  • Mark Roberts 27'
  • Benjamin Garrity 45'
  • Tony Gray 71'
Att. 231
Colne
  • Waqas Azam 62'
1 - 0 Full time
South Shields
Att. 321
Gainsborough Trinity
  • Kingsley James 48'
1 - 0 Full time
Banbury United
Att. 550
Marske United
  • Andrew Stephenson 2'
1 - 2 Full time
Scarborough Athletic
  • James Walshaw 23'
  • Isaac Assenso 81'
Att. 265
Ossett United
  • Nicholas Guest 21'
  • Tom Greaves 45'
  • Tom Greaves 54'
  • Elliott Harrison 56'
  • Tom Greaves 83'
  • Tom Greaves 85'
6 - 0 Full time
Thornaby
Att. 205
Redditch United
  • Michael Nelson 22'
1 - 3 Full time
Sutton Coldfield Town
  • Reece Leek 32' (Pen)
  • Joel Powney 78'
  • Isai Marselia 82'

Monday 9 September 2019

Premier Division

Att. 266
Basford United
  • Nathan Watson 56'
  • Nathan Watson 67'
  • Matthew Thornhill 85'
3 - 0 Full time
Stalybridge Celtic

Saturday 7 September 2019

South East Division

Att. 178
Carlton Town
  • Tom Maddison 20'
1 - 3 Full time
Worksop Town
  • Benjamin Rhodes 12'
  • Craig Mitchell 14'
  • Craig Mitchell 46'
Att. 221
Frickley Athletic
  • Jack McMenemy 62'
1 - 3 Full time
Ilkeston Town
  • Conor Green 7'
  • Jermaine Hollis 34'
  • Shaun Harrad 45'
Att. 82
Market Drayton Town
  • Joesph Thomas 70'
  • Harvey Howell 71'
2 - 3 Full time
Lincoln United
  • Michael Jacklin 32'
  • Charlie West 74'
  • Alberto Seidi 81'
Att. 149
Stocksbridge Park Steels
  • Luke Mangham 72' (Pen)
1 - 3 Full time
Spalding United
  • Joel Brownhill 22'
  • Joel Brownhill 49' (Pen)
  • Joel Brownhill 79'

North West Division

Att. 332
Clitheroe
  • Connor Gaul 21' (Pen)
1 - 2 Full time
Prescot Cables
  • Lloyd Dean 44'
  • James Edgar 75' (Pen)
Att. 165
Droylsden
  • Daniel Wilkins 47'
  • Jamie Frost 60'
2 - 2 Full time
Kendal Town
  • Emil Jaaskelainen 11' (Pen)
  • Emil Jaaskelainen 51'
Att. 416
Runcorn Linnets
  • Connor McCarthy 16'
1 - 1 Full time
Workington AFC
  • Sam Smith 33'

The Emirates FA Cup 19-20 - First Qualifying Round

Att. 305
1874 Northwich
  • Scott McGowan 39'
  • Scott McGowan 88'
2 - 0 Full time
Pickering Town
Att. 473
Banbury United
  • J Gordon 76' (Pen)
  • J Gordon 90' (Pen)
2 - 2 Full time
Gainsborough Trinity
  • Ashley Worsfold 30' (Pen)
  • Kingsley James 85'
Att. 329
Belper Town
  • Charlie Dawes 87'
1 - 0 Full time
Alvechurch
Att. 237
Chasetown
  • George Cater 7'
1 - 0 Full time
Staveley Miners Welfare
Att. 1216
FC United of Manchester
  • Thomas Dean 33'
  • Thomas Dean 59'
2 - 2 Full time
Atherton Collieries
  • Bradley Lynch 57'
  • Clive Smith 77'
Att. 222
Glossop North End
  • Henry Limpishi 75'
1 - 3 Full time
Pontefract Collieries
  • Layton Swaine 32'
  • Connor Smythe 52'
  • John Cyrus 55'
Att. 193
Kidsgrove Athletic
  • Ruben Wiggins-Thomas 45' (Pen)
  • Ruben Wiggins-Thomas 51'
2 - 1