Confirm your age. Are you 18 or over?

Results

Wednesday 29 January 2020

Nottinghamshire Senior Cup 19-20 - Fourth Round

Att. 174
Bingham Town
1 - 2 Full time
Carlton Town
After extra time. 90 mins score 1-1.

Tuesday 28 January 2020

The Integro League Cup 19-20 - Second Round

19:45
Atherton Collieries
P - P
Stalybridge Celtic
Att. 345
Dunston FC
  • Mark Fitzpatrick 56'
1 - 1 Full time
South Shields
  • Sefton Gonzales 90'
South Shields win 5 - 6 on penalties.
Att. 220
Morpeth Town
  • Liam Henderson 32'
  • Jack Foalle 68'
  • Joseph Walton 87' (Pen)
3 - 1 Full time
Pickering Town
  • Flynn McNaughton 71'

Friendly Fixtures 2019 - Friendly Match

Att. 123
Ilkeston Town
1 - 2 Full time
Chesterfield XI

North Riding Senior Cup 19-20 - Quarter Final

Att. 378
Middlesbrough
0 - 1 Full time
Marske United
  • Curtis Round 9'
Att. 363
Whitby Town
  • Paul Blackett 65'
  • Kieron Weledji 90'
2 - 2 Full time
York City
  • Josh King 9'
  • Dan Maguire 45'
York City win 3 - 4 on penalties.

The West Riding County Cup 19-20 - Second Round

Att. 65
Pontefract Collieries
  • Joe Lumsden 6'
  • Bradley Dockerty 65'
2 - 2 Full time
Goole AFC
  • Regan Ward 13'
  • Devonte Morton 88'
Goole AFC win 2 - 4 on penalties.

Cumberland Senior Cup 19-20 - Quarter Final

Att. 124
Workington AFC
  • Nathan Waterson 38'
  • Nathan Waterson 43'
  • Nathan Waterson 59'
3 - 0 Full time
Keswick

Liverpool County FA Senior Cup 19-20 - Quarter Final

Att. 621
City of Liverpool FC
  • Kevin McEllin 42'
  • Anthony Brown 90'
2 - 0 Full time
Everton

Monday 27 January 2020

Premier Division

Att. 255
Basford United
  • Kane Richards 62'
1 - 0 Full time
Witton Albion

Saturday 25 January 2020

Premier Division

Att. 228
Ashton United
  • Louis Almond 33'
1 - 0 Full time
Lancaster City
Att. 329
Atherton Collieries
  • Gareth Peet 85'
1 - 3 Full time
Gainsborough Trinity
  • Nicholas Walker 18'
  • Nicholas Walker 39'
  • Nicholas Walker 90'
Att. 414
Bamber Bridge
  • Richard Allen 80'
  • Matthew Dudley 90'
2 - 1 Full time
Radcliffe
  • Raheem Hanley 69'
Att. 255
Basford United
  • James Reid 32'
1 - 0 Full time
Morpeth Town
Att. 1206
Buxton
  • Diego De Girolamo 26'
  • Diego De Girolamo 47' (Pen)
2 - 2 Full time
FC United of Manchester
  • Regan Linney 45' (Pen)
  • Paul Ennis 90'
Att. 351
Hyde United
  • Thomas Pratt 13'
  • Liam Tongue 51'
  • Christopher Sharp 83'
3 - 0 Full time
Grantham Town
Att. 1856
South Shields
  • Sefton Gonzales 45'
1 - 2 Full time
Witton Albion
  • Michael Monaghan 90'
  • Kyle Sambor 90'
Att. 573
Stafford Rangers
  • Jake Charles 70'
1 - 0 Full time
Scarborough Athletic
Att. 314
Stalybridge Celtic
0 - 2 Full time
Nantwich Town
  • Joseph Mwasile 12'
  • James Lawrie 36'
Att. 504
Warrington Town
  • David Raven 49'
  • Bohan Dixon 89'
2 - 1 Full time
Whitby Town
  • Paul Blackett 46'

South East Division

Att. 429
Belper Town
  • Philip Watt 39'
  • Alex Peterson 85'
2 - 2 Full time
Spalding United
  • Lewis Brownhill 31'
  • Lewis Brownhill 49'
Att. 159
Chasetown
0 - 2 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Ross Goodwin 10'
  • Kurtis Turner 84'
Att. 267
Glossop North End
  • Braulio Maieco 38'
1 - 2 Full time
Cleethorpes Town
  • Curtis Bateson 15'
  • Oliver Donald 45'
Att. 373
Leek Town
  • Robert Stevenson 13'
  • Timothy Grice 24'
  • Timothy Grice 56'
3 - 0 Full time
Worksop Town
Att. 140
Loughborough Dynamo
  • Curtis Burrows 69' (Pen)
1 - 0 Full time
Frickley Athletic
Att. 88
Market Drayton Town
0 - 6 Full time
Sutton Coldfield Town
  • Ryan Moore 3'
  • Ryan Moore 25'
  • Edwin Ahenkorah 37'
  • Desean Martin 68'
  • Reece Gibson 87'
  • Ben Usher-Shipway 89'
Att. 81
Newcastle Town
0 - 1 Full time
Lincoln United
  • Reon Benjamin-Potts 57'
Att. 303
Sheffield FC
0 - 3 Full time
Carlton Town
  • Tyler Blake 18'
  • Tyler Blake 44'
  • Tom Maddison 82' (Pen)
Att. 304
Stamford
  • Harry Vince 38'
  • Cosmos Matwasa 59'
2 - 0 Full time
Kidsgrove Athletic
Att. 253
Wisbech Town
0 - 2 Full time
Ilkeston Town
  • Mason Lee 17'
  • Kole Lambert 82'

North West Division

Att. 322
City of Liverpool FC
0 - 1 Full time
Droylsden
  • Faustin Makela 79'
Att. 205
Dunston FC
0 - 0 Full time
Clitheroe
Att. 177
Kendal Town
  • Kieran Maguire 59'
  • Patrick Allington 90'
2 - 2 Full time
Tadcaster Albion
  • Bokinji Lebrun 30'
  • Jack Walters 45'
Att. 504
Marine
  • Mark Howarth 4'
  • James Barrigan 55'
2 - 2 Full time
Brighouse Town
  • Joe Jagger 8'
  • Thomas Haigh 53'
Att. 292
Marske United
  • Liam O'Sullivan 35'
  • Craig Gott 86' (Pen)
2 - 1 Full time
Prescot Cables
  • Josh Klein-Davies 43'
Att. 142
Pickering Town
  • Niall Tilsley 76'
  • Iwan Heeley 85' (Pen)
2 - 4 Full time
Pontefract Collieries
  • Bradley Dockerty 10'
  • Joe Lumsden 20'
  • James Baxendale 59'
  • Vaughan Redford 83' (Pen)
Att. 622
Ramsbottom United
  • Reuben Jerome 3'
  • Joshua Hmami 39'
2 - 0 Full time
Workington AFC
Att. 379
Runcorn Linnets
  • Paul Shanley 3'
  • Alastair Brown 15'
2 - 1 Full time
Ossett United
  • Jack Stockdill 84'
Att. 301
Trafford
0 - 0 Full time
Colne
Att. 120
Widnes
0 - 0 Full time
Mossley

Tuesday 21 January 2020

Premier Division

Att. 255
Radcliffe
  • Darren McKnight 36'
1 - 1 Full time
Ashton United
  • Liam Tomsett 11'

South East Division

Att. 168
Glossop North End
  • Porya Ahmadi 82' (Pen)
1 - 1 Full time
Worksop Town
  • Steven McDonnell 63'
Att. 90
Loughborough Dynamo
0 - 0 Full time
Stocksbridge Park Steels

North West Division

Att. 189
Dunston FC
  • Scott Heslop 21'
  • Liam Brooks 60'
  • Scott Heslop 73'
3 - 2 Full time
Ramsbottom United
  • Nic Evangelinos 14'
  • Nic Evangelinos 31'
Att. 225
Prescot Cables
0 - 0 Full time
Colne

The Integro League Cup 19-20 - Second Round

Att. 482
FC United of Manchester
  • Paul Ennis 60' (Pen)
1 - 2 Full time
Sheffield FC
  • Mitchell Dunne 38'
  • Jordan Chapell 90'

Northumberland Senior Cup 19-20 - Quarter Final

Att. 305
Morpeth Town
  • Liam Henderson 49'
  • Sean Taylor 71'
2 - 0 Full time
Whitley Bay

Staffordshire Senior Cup 19-20 - Quarter Final

Att. 192
Stafford Rangers
  • Samuel Coulson 30'
  • Joseph Berks 47'
2 - 0 Full time
Brocton

The West Riding County Cup 19-20 - Second Round

Att. 196
Ossett United
  • Tom Greaves 6'
  • Dan Williams 35' (OG)
2 - 1 Full time
Garforth Town
  • SAMUEL BAKER 62'

Walsall Senior Cup 19-20 - Second Round

Att. 114
Chasetown
  • Jack Langston 19'
1 - 1 Full time
Walsall
  • Luke Pierce 86'
Walsall win 2 - 3 on penalties.

Cheshire Senior Cup 19-20 - Second Round

Att. 102
Stalybridge Celtic
0 - 1 Full time
Vauxhall Motors
  • Karl Noon 71' (Pen)

Derbyshire Senior Cup 19-20 - Quarter Final

Att. 293
Matlock Town
  • Nathan Valentine 3'
  • Marcus Marshall 18'
  • James Tague 49'
3 - 1 Full time
Alfreton Town
  • Dominic Smith 60'

Durham Senior Cup 19-20 - Quarter Final

Att. 577
South Shields
  • Joshua Gillies 42'
1 - 2 Full time
Stockton Town
  • Adam Nicholson 75'
  • Adam Nicholson 90'

Monday 20 January 2020

Cheshire Senior Cup 19-20 - Second Round

Att. 105
Winsford United
  • Nathan Cotterell 28'
  • Sam Madeley 72' (Pen)
2 - 4 Full time
Hyde United
  • Bradley Roscoe 22'
  • Jack Dyche 25'
  • Thomas Pratt 51'
  • Ashley Young 90'

Saturday 18 January 2020

Premier Division

Att. 362
Bamber Bridge
  • Richard Allen 5'
  • Sheldon Green 82'
2 - 1 Full time
Buxton
  • Nicolantonio De Girolamo 45'
Att. 688
Lancaster City
  • Robert Wilson 34'
1 - 2 Full time
South Shields
  • Jason Gilchrist 11'
  • Jason Gilchrist 70'
Att. 272
Mickleover Sports
  • Karel Tvaroh 41'
  • Andrew Wright 55'
  • Ryan Nesbitt 67'
  • Stuart Beavon 69'
4 - 1 Full time
Grantham Town
  • Craig Westcarr 29'
Att. 652
Morpeth Town
  • Jeffrey Henderson 4'
1 - 4 Full time
Ashton United
  • Samuel Sheridan 36'
  • Benjamin Hardcastle 64'
  • Josh Wilson 71' (Pen)
  • Louis Almond 76'
Att. 405
Nantwich Town
  • Ethon Varian 1'
  • Troy Bourne 23'
  • Ethon Varian 33'
  • David Webb 37'
4 - 0 Full time
Hyde United
Att. 332
Radcliffe
0 - 2 Full time
Gainsborough Trinity
  • Gregory Smith 3'
  • Gregory Smith 10'
Att. 1083
Scarborough Athletic
  • Joshua Barrett 18'
  • James Walshaw 30'
2 - 1 Full time
Matlock Town
  • Nathan Valentine 53'
Att. 543
Stafford Rangers
  • Jake Charles 71'
  • Bradley Grayson 73'
2 - 2 Full time
Warrington Town
  • Tony Gray 55'
  • Joshua Amis 90'
Att. 343
Stalybridge Celtic
  • Berat Ustabasi 38'
  • Darius Osei 45'
2 - 3 Full time
Basford United
  • Kane Richards 60'
  • Kane Richards 66'
  • Stephen O'Halloran 70' (OG)
Att. 936
Whitby Town
  • Paul Blackett 68' (Pen)
1 - 2 Full time
FC United of Manchester
  • Alex Curran 52'
  • Kyle Hawley 86'
Att. 348
Witton Albion
  • Daniel Mitchley 39'
  • William Jones 46'
2 - 1 Full time
Atherton Collieries
  • Louis Myers 17'

South East Division

Att. 268
Cleethorpes Town
  • Scott Vernon 19'
  • Oliver Donald 33'
2 - 3 Full time
Newcastle Town
  • Sam Bradbury 49'
  • Ryan McLean 63'
  • Harvey Howell 79'
Att. 238
Frickley Athletic
  • Jonathon Margetts 60'
1 - 0 Full time
Stamford
Att. 473
Ilkeston Town
  • Kieran Wells 56'
1 - 1 Full time
Sheffield FC
  • Sheldon Jordan 19'
Att. 230
Kidsgrove Athletic
  • Rhys Thompson 5'
  • Anthony Malbon 90'
2 - 2 Full time
Belper Town
  • Danny Gordon 17'
  • Alex Peterson 71'
Att. 190
Spalding United
0 - 2 Full time
Leek Town
  • Oliver Harrison 20'
  • Timothy Grice 35'
Att. 107
Stocksbridge Park Steels
  • Luke Mangham 29' (Pen)
  • Scott Ruthven 54'
  • Joshua Nodder 88'
3 - 1 Full time
Wisbech Town
  • Reece Fielding 76' (OG)
Att. 194
Sutton Coldfield Town
  • Ben Usher-Shipway 1'
1 - 1 Full time
Glossop North End
  • Bevan Burey 6'
Att. 285
Worksop Town
  • Steven McDonnell 34'
  • Benjamin Rhodes 57'
  • James Gregory 70'
3 - 1 Full time
Market Drayton Town
  • Lucas Green-Birch 56'

North West Division

Att. 207
Brighouse Town
  • Thomas Haigh 46'
  • Joe Jagger 48'
2 - 3 Full time
Ramsbottom United
  • Joshua Hmami 30'
  • Nic Evangelinos 77'
  • Daniel Naidole 81'
Att. 463
Clitheroe
  • Connor Gaul 71'
  • Connor Gaul 72'
2 - 2 Full time
Pickering Town
  • Daniel Earl 7'
  • Craig Stanley 47' (OG)
Att. 373
Mossley
  • Ben Halfacre 33'
  • Ben Richardson 82'
2 - 0 Full time
Marine
Att. 433
Ossett United
  • Luke Porritt 49'
  • Tom Greaves 66' (Pen)
  • James Knowles 74'
  • Tom Greaves 90'
4 - 2 Full time
Widnes
  • Anointed Chukwu 69'
  • Ben Hodkinson 82' (Pen)
Att. 157
Pontefract Collieries
  • Spencer Clarke 14'
  • James Baxendale 90'
  • James Baxendale 90'
3 - 0 Full time
Dunston FC
Att. 394
Prescot Cables
0 - 0 Full time
Trafford
Att. 262
Tadcaster Albion
  • Jacob Day 90'
1 - 2 Full time
Kendal Town
  • Thomas Stead 18'
  • Patrick Allington 22'
Att. 551
Workington AFC
  • Nathan Waterson 48'
  • Scott Allison 88'
2 - 0 Full time
Marske United

Wednesday 15 January 2020

Sheffield & Hallam Senior Cup 19-20 - Quarter Final

Att. 201
Penistone Church
  • Kieran Ryan 4'
  • Nathan Keightley 25'
2 - 2 Full time
Worksop Town
  • Connor Brunt 29'
  • Benjamin Rhodes 87'
Penistone Church win 4 - 3 on penalties.

Tuesday 14 January 2020

The Integro League Cup 19-20 - Second Round

Att. 165
Basford United
0 - 5 Full time
Matlock Town
  • Jordan Sinnott 5'
  • Jordan Sinnott 24'
  • Chib Chilaka 43'
  • Jordan Sinnott 65'
  • Tomas Poole 69'
Att. 129
Trafford
  • Jake Kenny 10'
  • Darius Palma 15' (Pen)
  • Samuel Egerton 39'
  • Darius Palma 63'
  • Samuel Baird 85'
5 - 2 Full time
Ramsbottom United
  • Samuel Egerton 65' (OG)
  • Nic Evangelinos 68' (Pen)

Sheffield & Hallam Senior Cup 19-20 - Quarter Final

Att. 337
Dinnington Town JFC
  • Danny Cain 36'
1 - 3 Full time
Sheffield FC
  • Marc Newsham 28'
  • Marc Newsham 40'
  • Marc Newsham 79'
Att. 92
Frickley Athletic
  • Jonathon Margetts 40'
  • Jacob Hazel 48'
  • Jonathon Margetts 66'
3 - 0 Full time
Swinton

Walsall Senior Cup 19-20 - Quarter Final

Att. 148
Stafford Rangers
  • Bradley Grayson 70'
  • Jake Charles 90' (Pen)
2 - 1 Full time
Boldmere St. Michaels
  • Harry Cook 90' (Pen)

Cheshire Senior Cup 19-20 - Second Round

Att. 76
Sandbach United
  • Kieran Garner-Knapper 27'
1 - 4 Full time
Warrington Town
  • William Harris 45'
  • Mitchell Duggan 49'
  • William Harris 57'
  • Bohan Dixon 76'

Saturday 11 January 2020

Premier Division

Att. 220
Ashton United
  • Josh Wilson 62'
  • Michael Brewster 85'
2 - 1 Full time
Stafford Rangers
  • Joshua Green 27'
Att. 371
Atherton Collieries
  • Louis Myers 22'
  • Daniel Lafferty 44'
  • Thomas Bentham 81' (Pen)
3 - 0 Full time
Stalybridge Celtic
Att. 251
Basford United
  • Nathan Watson 32'
  • Ashley Worsfold 38'
  • Nathan Watson 88'
3 - 0 Full time
Bamber Bridge
Att. 376
Buxton
  • Diego De Girolamo 15'
  • Diego De Girolamo 20'
2 - 3 Full time
Morpeth Town
  • Jack Foalle 41'
  • Jack Foalle 50'
  • Jack Foalle 81'
Att. 473
Gainsborough Trinity
  • Alex Wiles 21'
  • Alex Wiles 66'
  • William Thornton 73'
3 - 1 Full time
Witton Albion
  • Thomas Owens 22'
Att. 202
Grantham Town
0 - 3 Full time
Lancaster City
  • Matthew Blinkhorn 30'
  • Bradley Carsley 63'
  • Bradley Carsley 86'
Att. 291
Hyde United
0 - 2 Full time
Whitby Town
  • Daniel Rowe 32'
  • Paul Blackett 90'
Att. 948
Scarborough Athletic
  • Ryan Watson 40'
1 - 1 Full time
Nantwich Town
  • Joseph Mwasile 58'
Att. 1459
South Shields
  • Arron Thompson 22'
  • Nathan Lowe 32'
  • Sefton Gonzales 75'
  • Jason Gilchrist 78'
  • Sefton Gonzales 88'
5 - 2 Full time
Mickleover Sports
  • Webb Patrick 68'
  • Andrew Wright 73'
Att. 449
Warrington Town
  • Jordan Buckley 29'
1 - 0 Full time
Radcliffe

South East Division

Att. 413
Belper Town
  • George Milner 78' (Pen)
1 - 0 Full time
Sutton Coldfield Town
Att. 102
Carlton Town
  • Tom Maddison 45' (Pen)
  • Aaron Opoku 45'
  • Tyler Blake 49'
  • Tom Maddison 64' (Pen)
  • Tyler Blake 81'
  • Daryll Thomas 90'
6 - 4 Full time
Wisbech Town
  • Danny Draper 12'
  • Charley Sanders 19' (Pen)
  • Tiago Nassanculo 78'
  • Danny Draper 90'
Att. 164
Chasetown
0 - 1 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Anthony Malbon 17'
Att. 359
Cleethorpes Town
  • Jonathan Oglesby 27'
  • Scott Vernon 90' (Pen)
2 - 0 Full time
Sheffield FC
Att. 343
Leek Town
  • Timothy Grice 15'
  • Timothy Grice 42'
  • Lewis Short 56'
  • Timothy Grice 69'
4 - 1 Full time
Market Drayton Town
  • Oliver Harrison 48' (OG)
Att. 150
Newcastle Town
0 - 1 Full time
Frickley Athletic
  • Jonathon Margetts 74'
Att. 182
Spalding United
  • Gianluca Bucci 35'
1 - 0 Full time
Ilkeston Town
Att. 319
Stamford
  • James Hicks 20'
  • Deaglan O'Hare 27'
  • Oliver Brown-Hill 45'
3 - 0 Full time
Lincoln United
Att. 157
Stocksbridge Park Steels
  • Luke Mangham 43'
  • Scott Ruthven 45'
2 - 1 Full time
Loughborough Dynamo
  • Curtis Burrows 31'
Att. 419
Worksop Town
0 - 2 Full time
Glossop North End
  • Mohammed Sheriff 84'
  • Braulio Maieco 90'

North West Division

Att. 225
Brighouse Town
  • Reece Kendall 44'
  • Thomas Haigh 48'
2 - 0 Full time
Runcorn Linnets
Att. 382
City of Liverpool FC
  • Liam Hynes 23'
  • Elliot Nevitt 89'
2 - 5 Full time
Ramsbottom United
  • Iyrwah Gooden 7'
  • Iyrwah Gooden 29'
  • Joshua Hmami 43'
  • Joshua Hmami 68'
  • Iyrwah Gooden 86'
Att. 214
Colne
0 - 3 Full time
Workington AFC
  • Bradley Carroll 37'
  • Scott Allison 46'
  • Nathan Waterson 62'
Att. 245
Dunston FC
  • Jack Elliott 22'
1 - 0 Full time
Tadcaster Albion
Att. 301
Mossley
  • Mark Lees 70'
  • Jesurun Uchegbulam 82'
2 - 1 Full time
Clitheroe
  • Craig Stanley 45'
Att. 156
Pickering Town
  • Flynn McNaughton 11'
  • Iwan Heeley 36' (Pen)
  • Flynn McNaughton 56'
3 - 2 Full time
Ossett United
  • Aaron Haswell 52'
  • Tom Greaves 76' (Pen)
Att. 173
Pontefract Collieries
0 - 1 Full time
Marske United
  • Curtis Round 28'
Att. 310
Prescot Cables
  • Matty Hamilton 10'
  • Matty Hamilton 61' (Pen)
  • Matty Hamilton 70'
  • Sean Myler 75'
4 - 0 Full time
Droylsden
Att. 231
Trafford
  • Max Hazeldine 59'
1 - 2 Full time
Kendal Town
  • Patrick Allington 65'
  • Thomas Stead 82'
Att. 189
Widnes
  • Ben Hodkinson 86'
1 - 4 Full time
Marine
  • Niall Cummins 35'
  • Niall Cummins 53'
  • Niall Cummins 65'
  • Niall Cummins 78'

The FA Trophy 19-20 - Second Round

Att. 1892
Barrow
  • BRADLEY BARRY 16'
  • JOSHUA KAY 35'
  • JOHN ROONEY 45'
  • JOHN ROONEY 62' (Pen)
  • Christoper Doyle 69' (OG)
  • DIOR ANGUS 84'
  • DIOR ANGUS 88'
7 - 0 Full time
FC United of Manchester
Att. 718
Eastleigh
  • CAVAGHN MILEY 45'
  • LEWIS BEALE 46'
2 - 1 Full time
Matlock Town
  • Marcus Marshall 69'

Wednesday 8 January 2020

The Integro League Cup 19-20 - Second Round

Att. 85
Newcastle Town
  • Maxwell Chimenes 17'
  • Maxwell Chimenes 20'
2 - 1 Full time
Chasetown
  • Kieran Brown 71'

Durham Senior Cup 19-20 - Second Round

Att. 444
South Shields
  • Lee Mason 7'
  • Lee Mason 34'
  • Callum Guy 45'
  • Joshua Gillies 60'
4 - 2 Full time
Billingham Town
  • DANIEL FLOUNDERS 38'
  • JAMIE DAVIS 73'

Tuesday 7 January 2020

North West Division

Att. 290
Clitheroe
  • Mitchell George 31'
1 - 2 Full time
Tadcaster Albion
  • Donald Chimalilo 51'
  • Jack Walters 71'
Att. 123
Colne
0 - 1 Full time
Dunston FC
  • Michael Pearson 90'

The FA Trophy 19-20 - First Round Replay

Att. 861
Barrow
  • Lewis Hardcastle 35'
  • Jack Hindle 73' (Pen)
2 - 0 Full time
Atherton Collieries

The Integro League Cup 19-20 - Second Round

Att. 147
Gainsborough Trinity
  • Adebowale Adebayo-Smith 6'
1 - 1 Full time
Lincoln United
  • Elliot Wilson 44'
Lincoln United win 0 - 3 on penalties.
Att. 123
Leek Town
  • Jacob Twyford 34'
  • Jacob Twyford 61'
2 - 2 Full time
Widnes
  • Ben Hodkinson 77'
  • James Murray 90'
Widnes win 4 - 5 on penalties.
Att. 108
Mickleover Sports
  • Andrew Wright 16'
  • Mason Warren 87'
2 - 3 Full time
Buxton
  • Alex Brown 61'
  • Ryan Jennings 62'
  • Ryan Jennings 63'
Att. 199
Ossett United
  • James Knowles 26'
  • Elliott Harrison 56'
  • Aaron Haswell 90'
3 - 0 Full time
Brighouse Town

The Integro League Cup 19-20 - First Round

Att. 175
Morpeth Town
  • Liam Henderson 1'
  • Sean Taylor 14'
  • Jack Foalle 29'
  • Sean Taylor 61'
  • Jack Foalle 64'
5 - 2 Full time
Marske United
  • Craig Gott 50'
  • Craig Gott 74'
Att. 139
Ramsbottom United
  • Daniel Naidole 43'
  • Reuben Jerome 80'
2 - 1 Full time
Bamber Bridge
  • Michael Fowler 87'

Walsall Senior Cup 19-20 - Quarter Final

Att. 52
Sutton Coldfield Town
  • Reece Leek 60'
1 - 2 Full time
AFC Wulfrunians
  • Dominic Dell 45'
  • James Hill 52'

Cheshire Senior Cup 19-20 - Second Round

Att. 119
Nantwich Town
  • Callum Saunders 11'
  • Sean Cooke 26'
  • William Saxon 30'
  • James Lawrie 33'
  • Michael Dixon 68' (OG)
  • Callum Saunders 74'
  • Callum Parker 88'
7 - 0 Full time
Cammell Laird 1907

Derbyshire Senior Cup 19-20 - Quarter Final

Att. 91
Glossop North End
  • Lee Wilshaw 27'
  • Liam Guest 70' (OG)
  • Bevan Burey 89'
3 - 3 Full time
South Normanton
  • CHARLIE WILDE 7'
  • CHARLIE WILDE 63'
  • Liam Guest 82'
South Normanton win 5 - 6 on penalties.

Saturday 4 January 2020

Premier Division

Att. 277
Ashton United
0 - 2 Full time
South Shields
  • Jason Gilchrist 4'
  • Jason Gilchrist 19'
Att. 233
Grantham Town
  • Jacob Green 72'
  • Craig Westcarr 89'
2 - 0 Full time
Stafford Rangers
Att. 1293
Hyde United
  • Daniel Turner 90' (Pen)
1 - 5 Full time
FC United of Manchester
  • Regan Linney 30'
  • Tunde Owolabi 41'
  • Tunde Owolabi 45'
  • Regan Linney 65'
  • Curtis Jones 77'
Att. 224
Lancaster City
  • Paul Dawson 37'
  • Paul Dawson 48'
  • Charlie Bailey 64'
  • Paul Dawson 71'
4 - 1 Full time
Morpeth Town
  • Sean Taylor 63'
Att. 424
Matlock Town
0 - 1 Full time
Basford United
  • Matthew Thornhill 39'
Att. 374
Mickleover Sports
  • Stuart Beavon 18'
  • Stuart Beavon 62'
2 - 1 Full time
Nantwich Town
  • Casper Hughes 7'
Att. 432
Radcliffe
0 - 4 Full time
Bamber Bridge
  • Sheldon Green 38'
  • Richard Allen 56'
  • Matthew Dudley 60'
  • Joseph Booth 62'
Att. 963
Scarborough Athletic
  • Ryan Watson 73'
1 - 1 Full time
Stalybridge Celtic
  • Darius Osei 42'
Att. 507
Warrington Town
  • Benjamin Garrity 29'
1 - 1 Full time
Atherton Collieries
  • Daniel Lafferty 82'
Att. 462
Whitby Town
  • Paul Blackett 45'
  • Jake Hackett 85' (Pen)
2 - 2 Full time
Gainsborough Trinity
  • Simon Russell 2'
  • Gregory Smith 56'
Att. 313
Witton Albion
0 - 2 Full time
Buxton
  • Tom Elliott 66'
  • Liam Hardy 90'

South East Division

Att. 280
Frickley Athletic
  • Jacob Hazel 11'
1 - 2 Full time
Belper Town
  • Alex Peterson 3'
  • Cameron Clark 63'
Att. 224
Glossop North End
  • Porya Ahmadi 90'
1 - 1 Full time
Newcastle Town
  • Lee Wilshaw 78' (OG)
Att. 552
Ilkeston Town
  • Melanius Mullarkey 15'
  • Jamie Walker 47' (Pen)
2 - 4 Full time
Stamford
  • Keiran Fenton 25' (OG)
  • Thomas Siddons 29'
  • James Hicks 49'
  • Harry Vince 78' (Pen)
Att. 325
Kidsgrove Athletic
  • Anthony Malbon 40'
  • Lee Williamson 74' (Pen)
2 - 3 Full time
Leek Town
  • Lewis Short 11'
  • Marc Grocott 45'
  • Darren Chadwick 59'
Att. 213
Lincoln United
0 - 3 Full time
Cleethorpes Town
  • Paul Walker 16'
  • Oliver Donald 56'
  • Curtis Bateson 63'
Att. 114
Loughborough Dynamo
0 - 1 Full time
Spalding United
  • Jack Smith 32'
Att. 86
Market Drayton Town
0 - 1 Full time
Chasetown
  • Ryan Wynter 35'
Att. 416
Sheffield FC
  • Robert Darkin 2'
1 - 1 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Danny Frost 82'
Att. 191
Sutton Coldfield Town
  • Isai Marselia 46'
1 - 1 Full time
Carlton Town
  • Oliver Clark 59'
Att. 237
Wisbech Town
0 - 1 Full time
Worksop Town
  • Craig Mitchell 23'

North West Division

Att. 601
City of Liverpool FC
  • Elliot Nevitt 13'
  • John McGrath 45'
  • John McGrath 72' (Pen)
3 - 0 Full time
Prescot Cables
Att. 147
Droylsden
0 - 1 Full time
Widnes
  • James Steele 78'
Att. 458
Marine
  • Mark Howarth 69'
  • George Hassall 78'
  • George Hassall 90'
3 - 3 Full time
Colne
  • Aidan Chippendale 30'
  • Matthew Makinson 53'
  • Waqas Azam 88'
Att. 316
Marske United
  • Kevin Burgess 47'
  • Louis Johnson 64'
  • Andrew Stephenson 84'
3 - 1 Full time
Brighouse Town
  • Joshua Grant 53'
Att. 442
Ossett United
  • Andrew Monkhouse 44'
  • Tom Greaves 45'
2 - 1 Full time
Dunston FC
  • Mark Fitzpatrick 78'
Att. 262
Ramsbottom United
  • Luke Thompson 13'
  • Thomas Kennedy 64' (Pen)
  • Nic Evangelinos 77'
3 - 2 Full time
Pickering Town
  • Flynn McNaughton 42'
  • Iwan Heeley 84'
Att. 341
Runcorn Linnets
  • Thomas Owens 57'
  • Louis Corrigan 67' (Pen)
2 - 1 Full time
Mossley
  • Ryan Brooke 43'
Att. 421
Tadcaster Albion
0 - 0 Full time
Pontefract Collieries
Att. 569
Workington AFC
  • Conor Tinnion 55'
  • Scott Allison 72'
2 - 2 Full time
Trafford
  • Lewis Walters 41'
  • Samuel Baird 64'

Wednesday 1 January 2020

Premier Division

Att. 401
Atherton Collieries
  • Gareth Peet 51'
  • Thomas Bentham 60'
2 - 1 Full time
Lancaster City
  • David Norris 16'
Att. 386
Bamber Bridge
  • Rowan Roache 45' (Pen)
  • Kieran Charnock 82'
  • Richard Allen 90'
3 - 3 Full time
Warrington Town
  • Richard Allen 30' (OG)
  • Jack Mackreth 33'
  • Tony Gray 90'
Att. 322
Basford United
0 - 0 Full time
Grantham Town
Att. 600
Buxton
  • Diego De Girolamo 54'
1 - 2 Full time
Hyde United
  • Jordan Fagbola 37'
  • Connor Hughes 45'
Att. 2124
FC United of Manchester
  • Michael Potts 64'
  • Tunde Owolabi 68'
  • Tunde Owolabi 90'
3 - 2 Full time
Radcliffe
  • Tyrese Sinclair 37'
  • Anton Forrester 90'
Att. 613
Gainsborough Trinity
  • Gregory Smith 25'
  • Mitchell Dunne 82'
2 - 1 Full time
Matlock Town
  • Daniel Bramall 80'
Att. 1908
South Shields
  • Jason Gilchrist 50'
  • Jason Gilchrist 90'
2 - 1 Full time
Scarborough Athletic
  • Michael Coulson 12'
Att. 591
Stafford Rangers
0 - 1 Full time
Mickleover Sports
  • Webb Patrick 72'
Att. 435
Stalybridge Celtic
0 - 0 Full time
Ashton United
Att. 535
Witton Albion
  • Daniel Mitchley 24'
1 - 2 Full time
Nantwich Town
  • Sean Cooke 82'
  • Joel Stair 90'

South East Division

Att. 753
Belper Town
  • Alex Peterson 54'
1 - 1 Full time
Ilkeston Town
  • Fabian Smith 58'
Att. 115
Carlton Town
0 - 1 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Anthony Malbon 90'
Att. 226
Chasetown
0 - 1 Full time
Loughborough Dynamo
  • Max Bardsley-Rowe 26'
Att. 375
Cleethorpes Town
  • Joshua Lacey 78'
  • Sam Topliss 90'
2 - 2 Full time
Sutton Coldfield Town
  • Chinedu Okoro 40'
  • Edwin Ahenkorah 89'
Att. 475
Leek Town
  • Timothy Grice 10'
  • Timothy Grice 42'
  • Timothy Grice 64'
  • Timothy Grice 72'
4 - 0 Full time
Sheffield FC
Att. 147
Newcastle Town
  • Ryan McLean 22'
  • Ryan McLean 77' (Pen)
2 - 3 Full time
Market Drayton Town
  • Lucas Green-Birch 60'
  • Ethan Stanton 63'
  • Joesph Thomas 90'
Att. 148
Spalding United
0 - 1 Full time
Lincoln United
  • Johnathan Williams 89'
Att. 388
Stamford
  • Robert Morgan 20'
  • Thomas Siddons 36'
  • Deaglan O'Hare 79'
  • Sean Wright 89'
4 - 0 Full time
Wisbech Town
Att. 161
Stocksbridge Park Steels
  • Joshua Nodder 11'
1 - 2 Full time
Glossop North End
  • Mohammed Sheriff 37'
  • Braulio Maieco 80'
Att. 390
Worksop Town
0 - 3 Full time
Frickley Athletic
  • Jonathon Margetts 21'
  • Bradley Wells 69'
  • Jonathon Margetts 90' (Pen)

North West Division

Att. 296
Brighouse Town
0 - 4 Full time
Ossett United
  • Tom Greaves 43'
  • Marko Basic 63'
  • Luke Porritt 71'
  • Jack Stockdill 86'
Att. 481
City of Liverpool FC
0 - 2 Full time
Runcorn Linnets
  • Liam Caddick 58'
  • Liam Caddick 69'
Att. 410
Colne
0 - 1 Full time
Clitheroe
  • Jacob Gregory 75'
Att. 426
Mossley
  • Jesurun Uchegbulam 17'
  • Jamie Rainford 79'
2 - 1 Full time
Droylsden
  • Jack Kay 73'
Att. 173
Pickering Town
0 - 3 Full time
Tadcaster Albion
  • Bokinji Lebrun 28'
  • Jacob Day 39'
  • Jacob Day 77'
Att. 321
Pontefract Collieries
  • Joe Lumsden 2'
  • Joe Lumsden 37'